KGSP | Wydział Prawa i Administracji

Współczesne problemy sądów i orzecznictwa sądowego

wtorek, 6 października 2015 roku, 10:59

Serdecznie witamy na stronie konferencji naukowej

„Współczesne problemy sądów i orzecznictwa sądowego”

Gdańsk 14-16 października 2015 r.

W imieniu organizatorów mamy zaszczyt zaprosić do udziału w konferencji naukowej pt. Współczesne problemy sądów i orzecznictwa sądowego,  która odbędzie się w dniach 14-16 października 2015 r. w Hotelu Novotel „Marina” w Gdańsku-Jelitkowie.

Konferencja organizowana jest przez Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego z okazji dziesięciolecia ukazywania się kwartalnika „Gdańskie Studia Prawnicze – Przegląd Orzecznictwa”, wydawanego przez nasz Wydział we współpracy z Wydawnictwem Wolters Kluwer S.A. Warto zauważyć, iż nasz kwartalnik, publikując glosy i przeglądy orzecznictwa, stał się już stałym elementem naukowej refleksji nad działalnością orzeczniczą sądów polskich, a także europejskich.

Program konferencji obejmować będzie trzy sesje poświęcone odpowiednio: niezależności sądów i niezawisłości sędziowskiej, orzecznictwu sądów powszechnych i Sądu Najwyższego oraz orzecznictwu sądów administracyjnych. Informujemy również, iż organizatorzy przewidzieli  publikację referatów oraz komunikatów związanych z problematyką konferencji w jednym z kolejnych numerów „Gdańskich Studiów Prawniczych – Przeglądzie Orzecznictwa”.

Sponsorem Konferencji jest Wolters Kluwer SA

Logo WK