Pracownicy Wydziału na XXIII Zjeździe Katedr Prawa i Postępowania Administracyjnego

Pracownicy Katedry Prawa Gospodarczego Publicznego i  Ochrony Środowiska  uczestniczyli w XXIII Zjeździe Katedr Prawa i Postępowania Administracyjnego „ Dziesięć lat polskich doświadczeń w Unii Europejskiej”,  który odbył się w dniach 21-24 września br., w Szczecinie i  Berlinie. Jego organizatorem była Katedra Prawa i Postępowania Administracyjnego Uniwersytetu Szczecińskiego.

Prof. zw. dr hab. Janina Ciechanowicz- McLean wygłosiła referat pt. „ Globalizacja i europeizacja w publicznym prawie gospodarczym i w prawie ochrony środowiska”. Prof. UG dr hab. Andrzej Powałowski przedstawił referat pt. „ Charakter prawny zakazów podejmowania i wykonywania działalności gospodarczej”. Tematem wystąpienia Dr hab. Anny Dobaczewskiej były „Sankcje administracyjno-prawne z tytułu porozumień naruszających konkurencję”. Mgr Agnieszka Balmas wygłosiła referat pt. „ Reglamentacja działalności leczniczej”.

Referaty te, a także i dr Diany Trzcińskiej „Administracyjnoprawne instrumenty ochrony przyrody po akcesji Polski do Unii Europejskiej”, zostały opublikowane w dwóch tomach, pod redakcją prof. Jerzego Sługockiego, liczących razem ponad 1500 stron, i zawierających teksty ponad 100 autorów-specjalistów z nauki prawa administracyjnego, prawa gospodarczego publicznego, z prawa samorządu terytorialnego oraz prawa ochrony środowiska.  Spotkanie to można określić kongresem, ponieważ uczestniczyło w nim ponad 270 osób, w tym 35 kierowników katedr reprezentujących wszystkie ośrodki akademickie w Polsce, a jego program obejmował wiele imprez towarzyszących w tym sesję z udziałem gości zagranicznych.

Data publikacji: piątek, 26. Wrzesień 2014 - 11:49; osoba wprowadzająca: Piotr Komorowski Ostatnia zmiana: poniedziałek, 28. Listopad 2022 - 12:06; osoba wprowadzająca: Piotr Komorowski