III Kongres Prawa Medycznego

W dniach 4-5 grudnia 2014 r. odbył się w Krakowie III Kongres Prawa Medycznego. Konferencja jest dorocznym forum dialogu pomiędzy środowiskiem medycznym, prawnikami i pacjentami. Przedmiotem obrad uczestników kongresu były regulacje prawne dotyczące systemu ochrony zdrowia, a w szczególności problematyki dowodów w sprawach medycznych, błędu medycznego, dokumentacji medycznej, przekształceń podmiotów leczniczych czy dochodzenia roszczeń przed wojewódzkimi komisjami orzekającymi o zdarzeniach medycznych. W obradach uczestniczyli przedstawiciele Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego - mgr Marcin Michalak z Katedry Historii Prawa oraz Piotr Zieliński (Przewodniczący Rady Samorządu Studentów Wydziału Prawa i Administracji UG).

Data publikacji: wtorek, 9. Grudzień 2014 - 10:45; osoba wprowadzająca: Piotr Komorowski Ostatnia zmiana: poniedziałek, 28. Listopad 2022 - 12:06; osoba wprowadzająca: Piotr Komorowski