Studia magisterskie na kierunku Kryminologia od roku akademickiego 2015/2016

Uprzejmie informujemy, iż uchwałą Senatu Uniwersytetu Gdańskiego z dnia 26 lutego 2015 r.  od roku akademickiego 2015/2016 uruchomione zostaną studia magisterskie na kierunku Kryminologia. Kryminologia II stopnia to kierunek multidyscyplinarny, wykorzystujący potencjał naukowy aż pięciu wydziałów Uniwersytetu Gdańskiego: Wydziału Nauk Społecznych, Wydziału Chemii, Wydziału Biologii, Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki oraz Wydziału Prawa i Administracji. Wydział Prawa i Administracji UG jako pierwszy w Polsce zapewnia kształcenie na obu stopniach Kryminologii, albowiem studia licencjackie uruchomione zostały dwa lata temu. Na studiach magisterskich oprócz wykładów akademickich prowadzone będą zajęcia z praktykami; między innymi ze specjalistami z Laboratoriów Kryminalistycznych Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, z sędziami, prokuratorami, mediatorami, kuratorami itd. Przewiduje się dwie atrakcyjne specjalności- kryminologiczną i kryminalistyczną. Studia przeznaczone są nie tylko dla absolwentów studiów licencjackich kierunku Kryminologia. Bogata oferta wykładów modułowych pozwoli uzupełnić wiedzę kryminologiczną absolwentom innych kierunków studiów.

Data publikacji: piątek, 27. luty 2015 - 14:00; osoba wprowadzająca: Bartosz Kędzierski Ostatnia zmiana: wtorek, 3. Marzec 2015 - 12:11; osoba wprowadzająca: Bartłomiej Rosenkiewicz