Wszechnica Prawnicza

Z przyjemnością informujemy, iż nakładem Wydawnictwa Uniwersytetu Gdańskiego ukazał się pierwszy numer czasopisma naukowego „Wszechnica Prawnicza“, którego motywem przewodnim były szeroko rozumiane zagadnienia prawnomorskie, co dało wyraz podtytułowi wydania – „In Mari Via Tua“.

W niniejszym wydaniu czasopisma podjęto próby omówienia różnego rodzaju zagadnień związanych z prawem morskim, poczynając od analizy pozycji podmiotu kluczowego w tego rodzaju stosunkach – armatora, występującego w roli przedsiębiorcy. Równie ciekawą rozprawę stanowi prawna analiza pogrzebu morskiego w obowiązującym porządku prawnym. Dopełnieniem podjętej tematyki staje się omówienie występującej w polskim prawie morskim instytucji podatku tonażowego. Prawnomorskie zagadnienia nie wyczerpują jednak pierwszego numeru „Wszechnicy Prawniczej“, bowiem znaleźć tu można również artykuły poruszające odmienne materie, wśród których wymienić należy prace z zakresu prawa karnego, prawa finansowego oraz prawa europejskiego.

Miło nam zarazem poinformować, iż zainteresowanie czasopismem wyrazili Minister Sprawiedliwości, Pan Cezary Grabarczyk, i Prokurator Generalny, Pan Andrzej Seremet, którzy objęli numer pierwszy patronatem honorowym, ale także Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości RP, Pan Jerzy Kozdroń, który zaszczycił nas „Słowem Wstępnym“.

Komitet Redakcyjny, w skład którego wchodzą: redaktor naczelny mgr Damian Jagusz, mgr Marta Cyrklaff, mgr Michał Kowalski oraz pracownicy naukowi Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego – dr Piotr Kitowski oraz mgr Krystyna Warylewska, zaprasza do lektury i prosi o życzliwe przyjęcie „Wszechnicy Prawniczej“.

Wszechnica Prawnicza

Data publikacji: środa, 12. Sierpień 2015 - 10:44; osoba wprowadzająca: Krystyna Warylewska Ostatnia zmiana: środa, 12. Sierpień 2015 - 12:10; osoba wprowadzająca: Krystyna Warylewska