Udział pracowników WPiA w zjeździe Katedr Prawa Międzynarodowego

W dniach 19-20 maja 2016 r. na Uniwersytecie Jagiellońskim odbył się Zjazd Katedr i Zakładów Prawa Międzynarodowego Publicznego pt. „Ius cogens – soft law, dwa bieguny prawa międzynarodowego publicznego.” Dwa referaty w pierwszej części wspólnej, otwierającej Konferencję, wygłosili pracownicy naszego Wydziału. Prof. dr hab. Janina Ciechanowicz-McLean z Katedry Prawa Gospodarczego Publicznego i Ochrony Środowiska przedstawiła referat pt. Soft law w międzynarodowym prawie środowiska, natomiast dr hab. Adam Wiśniewski, prof. UG z Katedry Prawa Międzynarodowego Publicznego wygłosił referat pt. Soft law w orzecznictwie sądów międzynarodowych. Wygłoszonym referatom towarzyszyły interesujące dyskusje na temat roli ius cogens oraz soft law we współczesnym prawie międzynarodowym. W konferencji uczestniczyło ok. 130 osób reprezentujących wszystkie ośrodki akademickie w kraju.

Data publikacji: środa, 25. Maj 2016 - 18:38; osoba wprowadzająca: Jakub Puszkarski Ostatnia zmiana: środa, 25. Maj 2016 - 18:38; osoba wprowadzająca: Jakub Puszkarski