Udział pracowników WPiA w konferencji naukowej

W dniu 3 czerwca 2016 roku pracownicy Katedry Prawa Międzynarodowego Publicznego oraz Katedry Teorii i Filozofii Państwa i Prawa: prof. Adam Wiśniewski, prof. Kamil Zeidler, dr Paulina Zajadło – Węglarz, mgr Paulina Buciak oraz mgr Jakub Puszkarski, uczestniczyli w IX Konferencji Międzynarodowego Prawa Humanitarnego „Konflikt Zbrojny na terytorium Ukrainy”. Prof. Kamil Zeidler moderował panel II Konferencji pt. "Kwalifikacja prawna konfliktu na terytorium Ukrainy i status jej uczestników". Konferencja Międzynarodowego Prawa Humanitarnego to coroczna konferencja organizowana we współpracy Katedry Prawa Międzynarodowego Publicznego oraz Wydziału Dowodzenia i Operacji Morskich Akademii Marynarki Wojennej, który tym razem był gospodarzem. Przedmiotem wymiany poglądów między zebranymi były zagadnienia związane z przestrzeganiem prawa międzynarodowego podczas konfliktu zbrojnego, kwalifikacją prawną konfliktu oraz ustaleniem statusu prawnego jego uczestników. Starano się również porównać zaistniały konflikt z koncepcją „wojny hybrydowej”. Wystąpieniom towarzyszyły owocne dyskusje.

W przyszłym roku Konferencja odbędzie się na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Będzie to jubileuszowa edycja.

Data publikacji: wtorek, 26. Lipiec 2016 - 11:03; osoba wprowadzająca: Jakub Puszkarski Ostatnia zmiana: poniedziałek, 1. Sierpień 2016 - 10:19; osoba wprowadzająca: Jakub Puszkarski