"Bezpieczeństwo międzynarodowe w obliczu nowej, hybrydowej zimnej wojny"

Katedra Prawa Międzynarodowego Publicznego, Europejska Akademia Dyplomacji oraz Forum Młodych Dyplomatów mają zaszczyt zaprosić na kolejne wydarzenie organizowane w ramach cyklu spotkań otwartych "Zawód Dyplomata", które odbędzie się 24 października (poniedziałek) 2016r. w sali 2042 o godz. 15.00 na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego.

Głównym tematem spotkania będzie "Bezpieczeństwo międzynarodowe w obliczu nowej, hybrydowej zimnej wojny".

Wykład poprowadzi Minister Stanisław Koziej, były szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego (lata 2010 - 2015). Wcześniej, w latach 2005 - 2006 podsekretarz stanu w MON, b. doradca RPO (2007) i MON (2008). Wieloletni nauczyciel akademicki. Specjalizuje się w polityce i strategii bezpieczeństwa międzynarodowego i narodowego (w tym obronności) oraz strategicznym zarządzaniu bezpieczeństwem. Prowadził także wykłady z tej tematyki na Uniwersytecie Warszawskim, Uniwersytecie Jagiellońskim, Uniwersytecie Łódzkim oraz w Szkole Głównej Handlowej i Akademii Dyplomatycznej. Był współtwórcą polskiej doktryny obronnej w warunkach samodzielności strategicznej lat dziewięćdziesiątych oraz głównym autorem "Planu obrony Rzeczypospolitej Polskiej". Organizator i koordynator narodowego planowania strategicznego i przebudowy systemu obronności państwa.

Data publikacji: czwartek, 20. Październik 2016 - 14:07; osoba wprowadzająca: Sławomir Dajkowski Ostatnia zmiana: sobota, 25. Sierpień 2018 - 13:53; osoba wprowadzająca: Dawid Michalski