Udział pracowników naszego Wydziału w Międzynarodowej Konferencji Corporate Governance in SOE in CEE na National University of Public Service w Budapeszcie

Na organizowanej przez SOCIETAS CEE Company Research Network kolejnej konferencji poświęconej aktualnym problemom prawa spółek Polskę i Litwę reprezentowała silna reprezentacja z naszego Wydziału. Konferencja organizowana przy współudziale National University of Public Service w Budapeszcie dnia 14 października 2016 r. stanowiła wynik prac poświęconych zagadnieniu Corporate governance in State-Owned Enterprises in CEE. Dr Bartłomiej Gliniecki z Katedry Prawa Handlowego i MPP przybliżył w formie referatu kontrowersyjne zagadnienie Current fundamental changes of the boards members' remuneration in Poland,  poprzedzone referatem Mgr Kai Zaleskiej-Korziuk (z tej samej katedry) na temat Current fundamental changes of the ownership policy in Poland. Referat zatytułowany OECD Principles of Corporate Governance in the Light of Lithuanian Law wygłosił Dr Edward Juchniewicz z Katedry Prawa Finansowego. Prof. UG dr hab. Joanna Kruczalak-Jankowska zabrała głos w dyskusji podsumowującej wymianę poglądów i porównanie wyników badań prowadzonych przez referentów z Austrii, Węgier, Czech, Rumunii, Serbii, Litwy i Polski.

Tego samego dnia w murach National University of Public Service w Budapeszcie odbyło zgromadzenie członków  SOCIETAS CEE Company Research Network z udziałem prof. UG dr hab. Doroty Maśniak z Katedry Prawa Cywilnego (wiceprezydenta SOCIETAS) i Dra Edwarda Juchniewicza (członka SOCIETAS).

Data publikacji: czwartek, 27. Październik 2016 - 13:34; osoba wprowadzająca: Bartłomiej Gliniecki Ostatnia zmiana: czwartek, 27. Październik 2016 - 13:34; osoba wprowadzająca: Bartłomiej Gliniecki