Seminarium Naukowe w Porcie Gdańsk - Terminal DCT "Współczesne przewozy morskie - współpraca biznesu i nauki"

Pracownicy Katedry Prawa Morskiego zorganizowali kolejne seminarium naukowe w Porcie Gdańsk - Terminal Kontenerowy DCT, pt. "Współczesne przewozy morskie - współpraca biznesu i nauki", w którym wzięli udział pracownicy i studenci Wydziału Prawa i Administracji UG. Podczas seminarium swoje referaty wygłosili: mgr Karol Moszyk - "Rozwój terminala głębokowodnego DCT Gdańsk", dr Magdalena Adamowicz - "Katalog usług portowych w projekcie rozporządzenia o dostępie do rynku usług portowych oraz przejrzystości finansowej i autonomii portów", dr Justyna Nawrot - "Konflikt interesów jako przesłanka utrudniająca osiągniecie kompromisu w unijnych regulacjach usług portowych", mgr Jakub Puszkarski - "Reżim prawny przewozów intermodalnych".

Podsumowaniem wygłoszonych referatów była dyskusja na temat rozwoju gospodarki morskiej oraz morskiego rynku pracy. Dzięki gościnności Prezesa Zarządu M. Kwiatkowskiego uczestnicy seminarium mieli okazję zwiedzić terminal kontenerowy, przyjrzeć się załadunkowi kontenerowca i zwrócić uwagę na nowoczesne urządzenia oraz technologie wykorzystywane w pracy terminala.

Data publikacji: środa, 1. luty 2017 - 20:52; osoba wprowadzająca: Jakub Puszkarski Ostatnia zmiana: środa, 1. luty 2017 - 20:52; osoba wprowadzająca: Jakub Puszkarski