Rekrutacja studentów na wyjazdy w ramach Erasmus+ na rok akad. 2017/18

Ogłoszenie o otwarciu naboru na wyjazdy na studia zagraniczne w roku 2017/18
w ramach Programu Erasmus Plus

Na podstawie §13 Regulaminu postępowania kwalifikacyjnego studentów Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego na wyjazdy w ramach programu Erasmus (lhttp://bit.ly/regulaminerasmus2017) ogłaszam otwarcie naboru na wyjazdy na studia zagraniczne w ramach ERASMUS+ w roku akademickim 2017/18.

Postępowanie rekrutacyjne rozpocznie się 13.02.2017 r. (poniedziałek). Lista uczelni partnerskich wraz z obowiązującymi językami wykładowymi znajduje się na stronie internetowej Wydziału: >Oferta >Wymiana studencka >Erasmus >Uczelnie partnerskie (http://bit.ly/umowyerasmus).

Zgodnie z ww. Regulaminem o wyjazd na studia zagraniczne w ramach programu Erasmus Plus może ubiegać się student WPiA UG co najmniej II roku studiów I stopnia, który spełnia następujące warunki:
1) wyróżnia się dobrymi wynikami w nauce, przy czym średnia ocen z dotychczasowego okresu studiów na dzień zgłoszenia kandydatury do udziału w programie Erasmus wynosi co najmniej 3,5 (trzy i pięćdziesiąt setnych);
2) posiada udokumentowaną, dobrą znajomość języka obcego, będącego językiem wykładowym programu studiów zagranicznych na uczelni, o wyjazd do której się ubiega.

W I etapie postępowania Kandydat składa, w koszulce nadającej się do wpięcia do segregatora, następujące dokumenty:

1)     prawidłowo wypełniony i wydrukowany formularz kwalifikacyjny udostępniony na stronach internetowych Wydziału (http://bit.ly/dokumentyerasmus), zawierający na pierwszej stronie podanie do Dziekana o uwzględnienie kandydatury w postępowaniu kwalifikacyjnym wraz
z wypełnioną przez pracownika dziekanatu częścią dotyczącą wpisu na semestr studiów oraz średniej ocen,

2)     kserokopię legitymacji studenckiej,

3)     po jednej kserokopii dokumentów poświadczających znajomość języków obcych, poświadczonych za zgodność z oryginałem przez upoważnionego pracownika dziekanatu lub Biura Dziekana WPiA UG,

4)     po jednej kserokopii dokumentów poświadczających osiągnięcia będące przedmiotem oceny wymienione w §8 pkt. 3 Regulaminu, w tym kopie publikacji, które kandydat przywołuje w formularzu kwalifikacyjnym do wglądu Komisji przy ocenie Kandydata.

5)     Kandydat ubiegający się o przyznanie dodatkowego wsparcia socjalnego na wyjazd z funduszy programu Erasmus+ (będący w trudnej sytuacji materialnej) dołącza do dokumentów rekrutacyjnych decyzję o przyznaniu mu świadczenia ze środków Funduszu Pomocy Materialnej dla Studentów i Doktorantów UG (stypendium socjalnego).

6)     Uczestnicy studiów doktoranckich składają dodatkowo: opis prowadzonych badań w j. angielskim, zawierający jasne określenie tematu i problemu badawczego (800-1000 słów) wraz z opinią promotora przygotowywanej pracy doktorskiej (opiekuna naukowego) co do realizacji wyjazdu przez Kandydata i wpływu wyjazdu we wskazane miejsce na rozwój naukowy Kandydata.

Wyżej wymienione dokumenty będą przyjmowane w terminie 13.02.2017 r. (poniedziałek) - 24.02.2017 r. (piątek); przy czym:

-       komplet dokumentów można składać u p. mgr inż. Jolanty Mrozek w pok. 2081 w dniach 13.02 - 24.02 w godz. 9.00 - 13.00;

-       lub przekazać osobiście Koordynatorowi Erasmus dr. Tomaszowi Widłakowi w godzinach konsultacji w pok. 3033.

Jeśli Kandydat z ważnych przyczyn nie może złożyć dokumentów osobiście, może to uczynić za niego inna osoba, pod warunkiem że wszystkie dokumenty będą kompletne i podpisane w wymaganych miejscach! Osobiste stawiennictwo jest konieczne i obowiązkowe w II etapie postępowania (rozmowa kwalifikacyjna).

UWAGA - Po upływie powyższych terminów dokumenty nie będą przyjmowane. Regulamin postępowania rekrutacyjnego nie przewiduje dodatkowej rekrutacji!

Proszę nie składać oryginałów dokumentów zewnętrznych (wyłącznie kopie, w przypadku certyfikatów językowych kopie poświadczone za zgodność przez pracownika Dziekanatu lub Biura Dziekana), gdyż dokumenty złożone w toku postępowania NIE PODLEGAJĄ zwrotowi. Oryginały proszę zachować celem ewentualnego okazania Komisji na wezwanie lub podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

Przewidywany termin rozmowy z Kandydatami zakwalifikowanymi do II etapu: 28.02.2017 (wtorek) w godz. 11.00-15.00. Termin zostanie potwierdzony w wiadomości e-mail do uczestników pierwszego etapu po zakończeniu przyjmowania dokumentów. Przewidywany termin zakończenia postępowania: najpóźniej do 10.03.2017.

Wyniki postępowania zostaną ogłoszone poprzez wywieszenie w gablocie przy pok. 3034, a także przesłane za pośrednictwem e-maila do Kandydatów.

UWAGA! Nowa tabela punktów za języki obce stanowi część Regulaminu rekrutacji (http://bit.ly/regulaminerasmus2017)

Data publikacji: poniedziałek, 13. luty 2017 - 16:23; osoba wprowadzająca: Tomasz Widłak Ostatnia zmiana: poniedziałek, 13. luty 2017 - 16:42; osoba wprowadzająca: Tomasz Widłak