IV Międzynarodowa Bałtycka Konferencja Prawa Finansowego

W dniach od 21 do 24 kwietnia 2017 roku w Gdyni i Kopenhadze odbyła się IV Międzynarodowa Bałtycka Konferencja Prawa Finansowego pt. „Prawo finansowe wobec wyzwań XXI wieku”. Została ona zorganizowana przez Katedrę Prawa Finansowego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego, Centrum Prawa Samorządowego i Prawa Finansów Lokalnych Uniwersytetu Gdańskiego, Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, Katedrę Prawa Finansowego i Gospodarki Narodowej Wydziału Prawa Uniwersytetu Masaryka w Brnie oraz Regionalną Izbę Obrachunkową w Gdańsku. Konferencja była doskonałą okazją do wymiany poglądów i doświadczeń przedstawicieli kilkunastu polskich, czeskich, słowackich i rosyjskich ośrodków naukowych oraz praktyków reprezentujących między innymi Radę Polityki Pieniężnej, Ministerstwo Finansów Republiki Czeskiej, Krajową Izbę Doradców Podatkowych, Bank Gospodarstwa Krajowego i regionalne izby obrachunkowe. Warto także podkreślić jej interdyscyplinarny charakter, obejmujący zarówno nauki prawne, jak i ekonomiczne.

W trakcie Konferencji Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego aktywnie reprezentowali prof. zw. dr hab. J. Gliniecka, prof. UG dr hab. A. Jurkowska-Zeidler, dr D. Cyman, dr A. Drywa, dr. E. Juchniewicz, dr Ł. Karczyński, dr P. Panfil, dr T. Sowiński, mgr M. Mikliński oraz liczni doktoranci.

Efektem pracy uczestników Konferencji są między innymi dwie monografie naukowe: Praktyczne i teoretyczne problemy prawa finansowego wobec wyzwań XXI wieku, pod red. J. Gliniecka, A. Drywa, E. Juchniewicz, T. Sowiński, CeDeWu, Warszawa 2017 oraz The Financial Law Towards Challenges of the XXI Century, pod red. M. Radvan, J. Gliniecka, T. Sowiński, P. Mrkyvka, „Acta Universitatis Brunensis” 2017, vo. 580.

Data publikacji: środa, 26. Kwiecień 2017 - 10:58; osoba wprowadzająca: Łukasz Karczyński Ostatnia zmiana: czwartek, 27. Kwiecień 2017 - 11:06; osoba wprowadzająca: Łukasz Karczyński