„Apteka dla aptekarza w kontekście odpowiedzialności zawodowej” - udział doktoranta WPiA Piotra Zielińskiego

W dniu 26 kwietnia 2017 roku na Wydziale Farmaceutycznym Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego odbyło się spotkanie z cyklu „Przyszłość farmaceuty” zatytułowane „Apteka dla aptekarza w kontekście odpowiedzialności zawodowej”.

W charakterze prelegentów w wyżej wymienionym wydarzeniu uczestniczyło dwóch zaproszonych gości – dr n. farm. Piotr Migas (Wiceprezes Gdańskiej Okręgowej Rady Aptekarskiej) oraz mgr Piotr Zieliński (doktorant na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego).
Referenci omówili najważniejsze zmiany, które zawiera nowelizacja ustawy z dnia 6 września 2001 r. Prawo farmaceutyczne (ustawa oczekuje na podpis Prezydenta RP i ogłoszenie w Dzienniku Ustaw).

Ponadto, skupili się na problemach związanych z przebiegiem postępowań w przedmiocie odpowiedzialności zawodowej farmaceutów. Podczas ostatniej części spotkania odpowiadali na zadawane pytania. Audytorium tworzyli przedstawiciele trójmiejskiej społeczności akademickiej oraz osoby wykonujące zawody medyczne.

Fot. Emilia Sieniawska

Data publikacji: piątek, 5. Maj 2017 - 09:27; osoba wprowadzająca: Sławomir Dajkowski Ostatnia zmiana: piątek, 5. Maj 2017 - 09:36; osoba wprowadzająca: Sławomir Dajkowski