Dziekan Wydziału Prawa i Administracji prof. UG dr hab. Jakub Stelina i prof. UG dr hab. Tomasz Tadeusz Koncewicz wzięli udział w dorocznym 'European Law Deans' Forum w Ammanie w Jordanii.

W dniach 12 - 14 kwietnia 2017 r. w Ammanie, stolicy Jordanii, odbyło się doroczne European Law Deans’ Forum organizowane w ramach International Association of Law Schools (IALS). Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego był reprezentowany przez Dziekana Wydziału Prawa i Administracji prof. UG dr hab. Jakuba Stelinę i prof. UG dr hab. Tomasza Tadeusza Koncewicza, Kierownika Katedry Prawa Europejskiego i Komparatystyki Prawniczej.

Jednym z panelistów, w ramach pierwszej sesji plenarnej "Current Challenges to Law School Leadership:  Forces for and against  globalization – How can we prepare our students for the new reality?  Europe & Middle East", był Dziekan Wydziału Prawa i Administracji UG  prof. UG dr hab. Jakub Stelina. W swoim wystąpieniu przedstawił zmiany w postrzeganiu roli prawa i prawników w okresie transformacji po 1989 r., a następnie omówił wpływ procesu europeizacji prawa na studia prawnicze  w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem nowego programu studiów na Wydziale Prawa i Administracji UG.

Prof UG dr hab. Tomasz Tadeusz Koncewicz wziął natomiast udział w pracy grupy roboczej i dyskusji wokół problematyki
"Religious: Sharia vs. Judeo-Christian Western legal regimes b. Rise of Identity Politics and Economic Nationalism, Disintegration of Multinational Alliances" oraz w panelu sędziowskim poświęconemu ewoluującemu w XXI wieku etosowi orzeczniczemu.

Wydział Prawa i Administracji UG, członek International Association of Law Schools, był gospodarzem Forum Dziekanów Prawa w 2016 r.. Więcej n/t.: http://www.deansforum.ug.edu.pl/

Program wydarzenia

Załącznik Rozmiar
program 877.36 KB