Udział drużyny reprezentującej WPiA UG w 24-tym Willem C. Vis International Commercial Arbitration Moot | Wydział Prawa i Administracji

Willem C. Vis International Commercial Arbitration MootW dniach 07- 14 kwietnia 2017 r. drużyna reprezentująca Uniwersytet Gdański (UG Vis Team) uczestniczyła w 24-tym Willem C. Vis International Commercial Arbitration Moot. W roku akademickim 2016/2017 r. w skład UG Vis Team wchodzili studenci prawa na WPiA UG: Hanna Rymkiewicz, Maja Góral, Marta Tłok, Maciej Łaszcz, Jakub Kolad oraz Wojciech Święcki.

Willem C. Vis International Commercial Arbitration Moot to jeden z najbardziej prestiżowych  konkursów przeznaczonych dla studentów prawa  na świecie. Konkurs umożliwia studentom zapoznanie się z tematyką międzynarodowego arbitrażu oraz zdobycie cennych praktycznych umiejętności, takich jak pisanie tekstów prawniczych po angielsku czy publiczne przemawianie w tym języku. Dzięki uczestnictwu w konkursie studenci mogą poznać swoich rówieśników z całego świata, nawiązać pierwsze zawodowe kontakty, a także zdobyć doświadczenie kształtujące nierzadko całą przyszłą karierę.

Udział UG Vis Team w 24-tym Willem C. Vis International Commercial Arbitration Moot byłby niemożliwy bez finansowego wsparcia Uniwersytetu, Wydziału Prawa i Administracji, Rady Samorządu Studentów WPiA UG oraz Sponsorów: Kancelarii Radców Prawnych i Adwokatów Głuchowski, Siemiątkowski Zwara i Partnerzy, Kancelarii Kopoczyński Adwokaci i Radcowie Prawni, Fundacji Gdańska oraz State Street.

UG Vis Team pragnie również podziękować za merytoryczną pomoc i organizacyjne wsparcie Pani Profesor Joannie Kruczalak-Jankowskiej oraz trenerom Robertowi Witek-Pogorzelskiemu, Maciejowi Zejda oraz Kai Zaleskiej-Korziuk.

Więcej informacji na temat konkursu i UG Vis Team można znaleźć na  stronie internetowej ugvisteam.wordpress.com oraz facebooku: www.facebook.com/theUniversityofGdanskVisTeam

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Piotr Komorowski
Treść wprowadzona przez: Piotr Komorowski