Wystąpienie Dr Beaty J. Kowalczyk na dorocznej International Conference on Comparative Law "Evolution of Law (?!)"

9 czerwca 2017 roku na Wydziale Prawa Uniwersytetu SWPS w Warszawie odbyła się międzynarodowa konferencja naukowa:

7th Annual International Conference on Comparative Law  “Evolution of Law (?!)”

W obradach plenarnych udział wzięli naukowcy z wiodących ośrodków akademickich w Polsce i na Świecie m.in. z Czech, Wielkiej Brytanii, Holandii, Włoch, Niemiec, USA i Brazylii.

W czasie konferencji jednym z prelegentów była dr Beata J. Kowalczyk, która wygłosiła referat pt. „The Forces that Cause Law to Change in Comparative Perspective from Three Countries”, w ramach którego przedstawiła czynniki wpływające na kształtowanie się regulacji prawnych w prawie rzymskim oraz zjawisko emigracji i zmiany w społecznym postrzeganiu palenia tytoniu w Polsce, Norwegii i USA jako źródła zmian w prawie.  Dr Kowalczyk przewodniczyła także jednej z 13 sesji plenarnych.

Wygłoszone wykłady zostaną  opublikowane w monografii pokonferencyjnej.

Więcej na temat konferencji na stronie: http://conference.prawoporownawcze.pl/

Data publikacji: wtorek, 13. Czerwiec 2017 - 16:22; osoba wprowadzająca: Beata Kowalczyk Ostatnia zmiana: środa, 14. Czerwiec 2017 - 00:46; osoba wprowadzająca: Beata Kowalczyk