fbpx Pierwszy numer nowego anglojęzycznego czasopisma naukowego Polish Law Review | Wydział Prawa i Administracji

Pierwszy numer nowego anglojęzycznego czasopisma naukowego Polish Law Review

PLRZ przyjemnością informujemy, że w wyniku współpracy Wydziału Prawa i Administracji UG oraz Index Copernicus, ukazał się pierwszy numer nowego anglojęzycznego czasopisma naukowego Polish Law Review.

Zasadniczym celem czasopisma jest prezentacja polskiej myśli prawniczej na arenie międzynarodowej - jej chlubnych kart z przeszłości, a także kierunków i wyników aktualnie prowadzonych badań. Polska myśl prawnicza, która nie tylko posiada piękne wielowiekowe tradycje ale – o czym jesteśmy głęboko przekonani – cechuje się oryginalnością, jest mało znana, a częstokroć wręcz nieznana, Czytelnikom niepolskojęzycznym. Powoduje to, iż dorobek polskiej jurysprudencji bywa pomijany w opracowaniach obcych – z uszczerbkiem zarówno dla krajowej, jak i światowej nauki. Pragniemy, aby Polish Law Review stało się rzetelnym źródłem informacji na temat badań prowadzonych przez rodzimych naukowców, a także ich promotorem.

Zgodnie z powyższym w czasopiśmie prezentowane są:

• wyniki aktualnie prowadzonych badań w polskich prawniczych środowiskach naukowych,
  • opracowania dotyczące sylwetek i dorobku polskich wybitnych prawników,
  • dokonane z polskiej perspektywy analizy problemów z zakresu prawa europejskiego, międzynarodowego, teorii i filozofii prawa,
  • analizy dotyczące polskiego procesu legislacyjnego,
  • sprawozdania z odbywających się na terenie Polski prawniczych konferencji naukowych,
  • recenzje polskich prac naukowych tworzonych w ramach środowisk prawniczych.

Zachęcamy do składania tekstów zarówno w języku angielskim, jak i polskim. Reakcja zapewnia tłumaczenie oraz profesjonalną korektę językową.

Pierwszy numer Polish Law Review dostępny jest na stronie internetowej czasopisma: http://polishlawreview.pl/, wersja papierowa wkrótce.

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Piotr Komorowski
Treść wprowadzona przez: Piotr Komorowski