Wstęp do prawoznawstwa

Miło nam poinformować, że właśnie ukazał się "Wstęp do prawoznawstwa" - nowy podręcznik pod redakcją prof. Jerzego Zajadło oraz prof. Kamila Zeidlera. W powstanie podręcznika zaangażowana była cała Katedra Teorii i Filozofii Państwa i Prawa Uniwersytetu Gdańskiego. Wychodząc z założenia, że fenomen prawa obejmuje pięć „wymiarów”, tj. tworzenie, obowiązywanie, przestrzeganie, stosowanie i wykładnię, redaktorzy zdecydowali się tym zagadnieniom poświęcić poszczególne rozdziały. W ten sposób studenci uzyskują szansę nauki prawoznawstwa w kontekście tego, jak prawo powstaje i działa.

Autorzy: Magdalena Glanc-Żabiełowicz, Karol Gregorczuk, Wojciech Jankowski, Jarosław Niesiołowski, Paweł Sut, Przemysław Rybiński, Tomasz Widłak, Maciej Wojciechowski, Jerzy Zajadło, Kamil Zeidler

Data publikacji: czwartek, 18. Styczeń 2024 - 15:24; osoba wprowadzająca: Wojciech Jankowski Ostatnia zmiana: czwartek, 18. Styczeń 2024 - 15:24; osoba wprowadzająca: Wojciech Jankowski