Monografia naukowa dr. Mateusza Kosmola, pt. "Umowa wskaźnikowa (ang. performance-based contract) ze szczególnym uwzględnieniem umowy o utrzymanie dróg publicznych"

Z przyjemnością informujemy, że ukazała się monografia naukowa dr. Mateusza Kosmola, pt. "Umowa wskaźnikowa (ang. performance-based contract) ze szczególnym uwzględnieniem umowy o utrzymanie dróg publicznych". Monografię wydało Wydawnictwo C.H. Beck.

monografia naukowa dr. Mateusza Kosmola, pt. "Umowa wskaźnikowa (ang. performance-based contract) ze szczególnym uwzględnieniem umowy o utrzymanie dróg publicznych"Publikacja obejmuje problematykę charakterystyki umowy wskaźnikowej (ang. performance-based contract) o kompleksowe utrzymanie dróg publicznych. Umowa wskaźnikowa opiera się na rezultatach (jakości) świadczenia dłużnika i z osiągania tych rezultatów (jakości) wierzyciel dłużnika rozlicza (model „płać za rezultaty", ang. pay-for-performance). W monografii podjęto zagadnienia związane z formułą praw i obowiązków stron tej umowy oraz odpowiedzialności zamawiającego i wykonawcy. Książka sygnalizuje zarazem możliwość dogmatycznego wyszczególnienia umowy o dzieło ciągłe (rezultat ciągły) oraz umowy o dzieła powtarzające się (rezultaty powtarzające się).
Publikacja stanowi nieznacznie zmodyfikowaną wersję rozprawy doktorskiej obronionej z wyróżnieniem na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego przez dr. Mateusza Kosmola.

Serdecznie gratulujemy!

Data publikacji: piątek, 26. Kwiecień 2024 - 09:48; osoba wprowadzająca: Sławomir Dajkowski Ostatnia zmiana: piątek, 26. Kwiecień 2024 - 09:52; osoba wprowadzająca: Sławomir Dajkowski