Nowa publikacja pracowników Katedry

Nakładem wydawnictwa Wolters Kluwer ukazała się nowa publikacja naukowa „Ochrona praw obywatelek i obywateli Unii Europejskiej. 20 lat - osiągnięcia i wyzwania na przyszłość”.  Monografia jest rezultatem Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej, która  została zorganizowana w ramach Dorocznej Konferencji Poznańskiego Centrum Praw Człowieka INP PAN w 2013 roku dla uczczenia 20 rocznicy instytucji obywatelstwa Unii Europejskiej. W prawie 300 stronicowej książce znajdują się artykuły 11 autorów, w tym pracowników Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego z Katedry Prawa Europejskiego i Komparatystyki Prawniczej, Pana Profesora Tomasz Tadeusza Koncewicza i mgr Krystyny Warylewskiej oraz Pani dr Olgi Hołub- Śniadach.

"Co jest przyczyną dość wolnego i z pewnością niezadowalającego postępu w zakresie umacniania wolności i praw jednostek w ramach Unii Europejskiej? Zawarte w pracy teksty oprócz krytycznej analizy rzeczywistości zawierają też ważne postulaty normatywne oraz funkcjonalne. Mamy nadzieję, że książka będzie ważnym głosem w dyskusji nad sposobami wzmacniania procedur demokratycznych w Unii, metodami zwiększenia partycypacji obywatelek i obywateli w decydowaniu o sposobie integracji europejskiej oraz niezbędnymi działaniami, które sprawią, że zostanie osiągnięty cel, jakim jest zapewnienie wszystkim pełnej ochrony ich wolności i praw".

prof. Mirosław Wyrzykowski, prof. Roman Wieruszewski

Data publikacji: poniedziałek, 26. Styczeń 2015 - 11:12; osoba wprowadzająca: Krystyna Warylewska Ostatnia zmiana: poniedziałek, 28. Listopad 2022 - 12:06; osoba wprowadzająca: Krystyna Warylewska