Udział pracowników WPiA w międzynarodowym projekcie „Documents cross borders – Identities on the move (DXB)”

Pracownicy WPiA oraz doktorant Szkoły Doktorskiej NHiS Uniwersytetu Gdańskiego w składzie: dr hab. Małgorzata Balwicka-Szczyrba, prof. UG, dr hab. Anna Sylwestrzak, prof. UG oraz mgr Dominik Damian Mielewczyk, zostali zaproszeni do międzynarodowego projektu badawczego pt. „Documents cross borders – Identities on the move (DXB)”, finansowanego ze środków unijnych. Konsorcjum DXB łączy partnerów akademickich i praktyków prawa m.in. z Uniwersytetu w Weronie (Włochy), Uniwersytetu Leopolda i Franciszka w Innsbrucku (Austria) oraz Uniwersytetu Arystotelesa w Salonikach (Grecja). Projekt obejmuje wszystkie państwa członkowskie Unii Europejskiej.

Zaangażowanie polskiego zespołu badawczego dotyczy przede wszystkim przygotowania kompleksowego raportu na temat krajowego systemu prawnego w związku z rozporządzeniem 2016/1191, które znacznie upraszcza obieg dokumentów oraz sprzyja swobodzie przepływu. Projekt ma na celu przebadanie, w jaki sposób rozporządzenie jest wdrażane w ramach określonych praktyk krajowych, w tym również w odniesieniu do tzw. "trudnych przypadków"

Po zakończeniu projektu zostanie wydany e-book w zapewnionej formule swobodnego dostępu oraz co najmniej cztery artykuły naukowe w wiodących czasopismach europejskich.

wpia

Data publikacji: środa, 27. Październik 2021 - 10:19; osoba wprowadzająca: Sławomir Dajkowski Ostatnia zmiana: środa, 27. Październik 2021 - 10:38; osoba wprowadzająca: Sławomir Dajkowski