fbpx Dyplomatorium kierunku Prawo 2019 | Wydział Prawa i Administracji

Dyplomatorium kierunku Prawo 2019 | Wydział Prawa i Administracji

Dyplomatorium kierunku Prawo 2019

Ostatnia modyfikacja: 
środa, 26 czerwca 2019 roku, 23:40
DYPLOMATORIUM KIERUNKU PRAWO
WPIA UG
27 czerwca 2019 r.
SCENARIUSZ

14:30 – 15:30 | WYDAWANIE BIRETÓW I TÓG AKADEMICKICH ABSOLWENTOM
[hol główny, Wydział Prawa i Administracji UG]

INFORMACJE DODATKOWE

  • Prosimy absolwentów o wcześniejsze przybycie, aby umożliwić wydanie tóg i biretów na czas, w celu uniknięcia opóźnienia w rozpoczęciu uroczystości.
  • Togi i birety będą wydawane w holu głównym WPiA UG
  • Prosimy o przygotowanie odliczonej kwoty 10,00 złotych w celu wypożyczenia togi – z uwagi na ograniczenia czasowe, nie będzie możliwości wypożyczenia togi za nieodliczoną kwotę! Uprzejmie prosimy o współpracę w tej kwestii.
  • Togi należy zwrócić niezwłocznie po zakończeniu Dyplomatorium w punkcie zlokalizowanym na terenie Wydziału Prawa i Administracji (w miejscu pobrania togi) nie później niż do godziny 19:30.
  • Biret jest pamiątką z uroczystości i zarazem prezentem ufundowanym przez Dziekana Wydziału Prawa i Administracji. Biret pozostaje własnością absolwenta.
  • Po otrzymaniu togi, w oczekiwaniu na rozpoczęcie projekcji filmu, istnieje możliwość zwiedzenia Wydziału wraz z zaproszonymi gośćmi.



15:30 | POKAZ PREMIEROWY KRÓTKIEGO FILMU PRZYGOTOWANEGO SPECJALNIE PRZEZ ABSOLWENTÓW PRAWA
[Aula im. prof. Mariana Cieślaka, Wydział Prawa i Administracji UG]

15:45 | FORMOWANIE POCHODU AKADEMICKIEGO

INFORMACJE DODATKOWE

Wszyscy absolwenci proszeni o założenie togi i biretów na czas pochodu i niezdejmowanie jej aż do czasu zakończenia uroczystości. UWAGA: sznur z chwostem na birecie przekładamy na prawą stronę biretu, gdzie ma się znajdować aż do uroczystości w Bibliotece Głównej.


16:00 | WYMARSZ SPOD WYDZIAŁU PRAWA I ADMINISTRACJI UG W KIERUNKU BIBLIOTEKI GŁÓWNEJ



16:20 | WEJŚCIE POCHODU DO BIBLIOTEKI GŁÓWNEJ UG

 

INFORMACJE DODATKOWE

  • Absolwenci proszeni są o zajmowanie miejsc, które zostały im przypisane. W tym celu, każde miejsce w sektorze dla absolwentów zostanie oznaczone imieniem i nazwiskiem.
  • Zajęcie właściwego miejsca jest konieczne dla zapewnienia prawidłowego toku dalszej części uroczystości i otrzymania właściwego dyplomu. Z tego też względu bardzo prosimy Państwa Absolwentów o niezamienianie się miejscami.
  • Goście Absolwentów proszeni są o zajmowanie miejsc na głównej części Sali – w sektorze C znajdującym się za sektorem dla absolwentów (miejsca siedzące) albo na tarasie znajdującym się na II piętrze.



16:30 | OTWARCIE DYPLOMATORIUM PRZEZ PRZEDSTAWICIELA WŁADZ REKTORSKICH UNIWERSYTETU GDAŃSKIEGO.

16:40 | PRZEMÓWIENIE OKOLICZNOŚCIOWE PANA DZIEKANA WYDZIAŁU PRAWA I ADMINISTRACJI PROF. WOJCIECHA ZALEWSKIEGO

16:50 | PRZEMÓWIENIE GOŚCIA HONOROWEGO DYPLOMATORIUM (KEY SPEAKER) – PANA PREZESA SĄDU APELACYJNEGO W GDAŃSKU ARTURA LESIAKA

17:00 | WRĘCZENIE DYPLOMÓW PAMIĄTKOWYCH ABSOLWENTOM KIERUNKU PRAWO

 

INFORMACJE DODATKOWE

  • Absolwenci proszeni są o płynne przechodzenie i odbieranie dyplomów pamiątkowych w kolejności zgodnej z kolejnością zajmowanych miejsc i numeracją krzeseł.
  • Absolwenci proszeni są o ustawianie się rzędami, gęsiego, po prawej stronie sali, zgodnie z następującym schematem:

 

  1. Wyjście rzędu absolwentów i ustawienie się po prawej stronie sali.
  2. Wyczytanie przez Prodziekana ds. studiów stacjonarnych/niestacjonarnych imienia i nazwiska absolwenta.
  3. Odebranie gratulacji oraz dyplomu od Kolegium Dziekańskiego i Rektora
  4. Powrót na swoje miejsce.



17:40 | WYRÓŻNIENIE NAJLEPSZYCH ABSOLWENTÓW SPECJALIZACJI GŁÓWNYCH ORAZ PODZIĘKOWANIA

17:50 | WYSTĄPIENIE NAJLEPSZYCH ABSOLWENTÓW KIERUNKU PRAWO – ABSOLWENTA STUDIÓW STACJONARNYCH I NIESTACJONARNYCH

18:00 | WYSTĘP AKADEMICKIEGO CHÓRU UNIWERSYTETU GDAŃSKIEGO

18:10 | ZAMKNIĘCIE OFICJALNEJ CZĘŚCI DYPLOMATORIUM I WYKONANIE WSPÓLNEGO ZDJĘCIA ABSOLWENTÓW I KADRY AKADEMICKIEJ

 

INFORMACJE DODATKOWE

  • Absolwenci proszeni są o nierozchodzenie się do czasu wykonania zdjęcia pamiątkowego. W tym celu prosimy o pozostanie na swoich miejscach i stosowanie się do wskazówek prowadzącego uroczystość.



18:20 – ok. 19:00 | CZĘŚĆ NIEOFICJALNA
[miejsce: kampus Biblioteki Głównej UG]

INFORMACJE DODATKOWE

  • Podczas części nieoficjalnej istnieje możliwość wykonania pamiątkowego zdjęcia w stylu amerykańskim – w todze i w birecie, w specjalnym w mobilnym studio fotograficznym [koszt: 30 złotych],
  • W tym czasie absolwenci proszeni są o zwrot tóg w punkcie ich odbioru, zlokalizowanego obok mobilnego studio fotograficznego, nie później niż do godziny 19:30.

Zachęcamy do rozmów i wspomnień w kuluarach w gronie akademickim.



INFORMACJI DODATKOWYCH UDZIELAJĄ:

  • Dr hab. Prof. UG Marcin M. Wiszowaty, Prodziekan WPiA UG, Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Dyplomatorium 2019, e-mail: mwiszowaty@konstytuty.pl
  • Pani Julia Rychcik, Komitet Organizacyjny Dyplomatorium 2019, e-mail: julia.rychcik@gmail
  • Pani Aleksandra Szydzik, Komitet Organizacyjny Dyplomatorium 2019, e-amil: aleksandra.szydzik@wp.pl
WAŻNE INFORMACJE PORZĄDKOWE

PARKOWANIE NA TERENIE KAMPUSU UG
 

  • Na czas trwania Dyplomatorium istnieje możliwość zaparkowania pojazdu na terenie kampusu Uniwersytetu Gdańskiego tylko w jednym miejscu – na parkingu przed Biblioteką Główną Uniwersytetu Gdańskiego, oznaczonym kolorem zielonym. Samochody ustawione w innych miejscach, nie posiadające identyfikatorów UG – zostaną zablokowane, a w przypadku zaparkowania na trasie przeciwpożarowej – odholowane przez Straż Uniwersytecką, co może się wiązać z dodatkowymi sankcjami.
  • Od godziny 14:30 zostanie udostępniony jeden wjazd na teren kampusu, znajdujący się przy Rektoracie Uniwersytetu Gdańskiego od strony ul. Bażyńskiego (Brama nr 2). Aby wjechać na teren kampusu należy podać Strażnikowi UG hasło: „Dyplomatorium” (jeżeli strażnik nie będzie chwilowo obecny – proszę skorzystać z domofonu przed szlabanem).
  • Przejazd na Parking jest możliwy TYLKO drogą pokazaną na mapce kolorem zielonym. Prosimy w żadnym razie nie robić samowolnie skrótów drogi, nie parkować na innych miejscach niż wyraźnie podane wyżej !
  • Kampus należy opuścić przed godziną 22:00 w sposób analogiczny, jak przy wjeździe na jego teren. Po godzinie 22:00 wszystkie bramy zostają zamknięte i zostaną otwarte dopiero następnego dnia.

UBIÓR

  • Toga jest strojem ceremonialnym, galowym, dlatego podczas Dyplomatorium absolwentów obowiązuje strój wizytowy – garnitur, sukienka oraz odpowiednie obuwie.
  • Sznur na kwadratowej czapce akademickiej (birecie) powinien być przełożony na prawą przednią stronę. Podczas uroczystości, po wręczeniu dyplomów absolwentom, padnie komenda do przełożenia sznura na lewą stronę – jako symbolu ukończenia studiów. Postarajmy się, aby ten wyjątkowy moment przebiegł sprawnie i widowiskowo.
  • Birety zostały ufundowane przez Pana Dziekana Wydziału Prawa i Administracji UG. Po Dyplomatorium absolwenci mogą zabrać birety jako pamiątkę.
  • Toga akademicka musi zostać zwrócona przed opuszczeniem uroczystości – w punkcie zlokalizowanym na terenie Wydziału Prawa i Administracji (w miejscu pobrania togi)  czynnym do godziny 19:30. Za zniszczenie lub niezwrócenie togi naliczona zostanie kara finansowa.

ODBIÓR TÓG I BIRETÓW

  • Wydawanie tóg i biretów rozpocznie się o godz. 14:30 w holu głównym na Wydziale Prawa i Administracji UG i potrwa do godz. 15:30.
  • Uprzejmie prosimy wszystkich absolwentów o wcześniejsze przybycie w celu uniknięcia opóźnienia w rozpoczęciu uroczystości.
  • Birety zostały ufundowane przez Dziekana Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego.
  • Koszt wypożyczenia togi to 10,00 złotych, płatne przy jej odbiorze. Prosimy o przygotowanie w tym celu odliczonej kwoty – z uwagi na ograniczenia czasowe, nie będzie możliwości wypożyczenia togi za nieodliczoną kwotę.
  • Togi muszą zostać zwrócone do godz. 19:30 w punkcie ich zwrotu, który zlokalizowany zostanie w tym samym miejscu, w którym wydawano togi.
  • Za zniszczenie lub niezwrócenie togi naliczona zostanie kara finansowa.

NUMERY MIEJSC SIEDZĄCYCH W SEKTORZE ABSOLWENTÓW

PODCZAS UROCZYSTEGO DYPLOMATORIUM KIERUNKU PRAWO

BIBLIOTEKA GŁÓWNA, 27 CZERWCA 2019 ROKU

NR MIEJSCA IMIONA NAZWISKO
1.                      Anna   Stelmasiak
2.                      Piotr   Zmysłowski
3.                      Marta   Kowalkowska
4.                      Katarzyna Teresa Jakubczak-Fopke
5.                      Izabela   Kuliberda
6.                      Agnieszka   Jarzębska
7.                      Ewelina   Kłosek
8.                      Weronika   Pieprz
9.                      Aleksandra Anna Szydzik
10.                      Julia   Dąbrowska
11.                      Ewa   Maćków
12.                      Maciej   Brzywcy
13.                      Magdalena   Trzcińska
14.                      Sara Nikola Wieczorek
15.                      Aleksandra   Treszczotko
16.                      Dominika Joanna Zaleś
17.                      Martyna Agnieszka Gajda
18.                      Aleksandra   Gniadek
19.                      Gabriela Maria Zinkiewicz
20.                        Ewelina   Adrian
21. .                      Iman Miriam Al-Temimi
22.                        Mateusz   Barczewski
23.                        Ewelina   Bartółd
24.                        Jakub   Bednarz
25.                        Dagmara Wiktoria Broniecka
26.                        Kamila Danuta Brzoza
27.                        Katarzyna   Buczko
28.                        Paweł   Cembor
29.                        Karolina Weronika Chamska
30.                        Tadeusz Jan Chilicki
31. .                      Adrianna   Chróścińska
32.                        Bartłomiej Marek Czachowski
33.                        Marta   Czerlińska-Skwarło
34.                        Elżbieta Józefa Dalecka
35.                        Paulina Elżbieta Dehling
36.                        Michał   Dębski
37.                        Paula Magdalena Dobek
38.                        Karolina Magdalena Dolińska
39.                        Michał Tomasz Domachowski
40.                        Paulina Daria Dubowska
41. .                      Maria   Dworzecka
42.                        Jakub   Dziubek
43.                        Klaudia Anna Fera
44.                        Anna Barbara Flizikowska
45.                        Konrad Jan Frąckowiak
46.                        Dominika Magdalena Garzombke
47.                        Patrycja Monika Giers
48.                        Agata Danuta Gizińska
49.                        Natalia   Gliszczyńska
50.                        Magdalena   Grabowska
51. .                      Agnieszka   Grala
52.                        Tomasz   Grzegórski
53.                        Magdalena Katarzyna Gutowska
54.                        Karolina Adriana Guzanek
55.                        Aleksandra Ewa Hałas
56.                        Karol   Handzel
57.                        Katarzyna Hanna Hanusik
58.                        Kamila Magdalena Jałocha
59.                        Agata   Janczewska
60.                        Renata   Jankauskaite
61. .                      Piotr   Jarmowski
62.                        Mateusz Marian Jaska
63.                        Agnieszka   Jaskot
64.                        Weronika Joanna Jatkowska
65.                        Anna   Jerzakowska
66.                        Arkadiusz Adam Juc
67.                        Olga Daria Jurek
68.                        Daria   Kaczocha
69.                        Krzysztof Stanisław Kalinowski
70.                        Weronika Klaudia Kamińska
71. .                      Zofia   Karczewska
72.                        Joanna Roberta Kiraga
73.                        Małgorzata Katarzyna Kłosowska
74.                        Magdalena Maria Kolasa
75.                        Daria Amelia Kołodyńska
76.                        Sylwia Brygida Kondraczuk
77.                        Michał Filip Kondratiuk
78.                        Agnieszka   Konwa
79.                        Adam Paweł Kopczyński
80.                        Julia Magdalena Korkosz
81. .                      Karol Maksymilian Kosmus
82.                        Katarzyna   Kostka
83.                        Weronika Elżbieta Kruszewska
84.                        Tomasz Mariusz Krzywdziński
85.                        Hanna Maria Ksieniewicz
86.                        Katarzyna Maria Kulig
87.                        Ziemowit Jan Kulmaczewski
88.                        Aleksandra Monika Kurecka
89.                        Viktoria   Kurek
90.                        Mikołaj   Kuszka
91. .                      Kacper Wacław Kwaśnik
92.                        Patricia Karolina Laschewski
93.                        Mikołaj Jacek Lech
94.                        Klaudia Patrycja Lekner-Durnakowska
95.                        Patryk Roman Lenczewski
96.                        Jakub Maciej Lenkiewicz
97.                        Laura Oliwia Lenz
98.                        Żaneta Magdalena Lewicka
99.                        Kinga   Lipińska
100.                    Aleksandra Marta Maciejczyk
101.                     Damian Szymon Manuszewski
102.                    Marzena   Matulewicz
103.                    Alicja Iwona Michalik
104.                    Małgorzata   Michałowska
105.                    Błażej Mateusz Mieczkowski
106.                    Michał Jakub Miklaszewski
107.                    Aneta Magdalena Nadolska
108.                    Paulina   Nawrot
109.                    Dominika   Niedźwiecka
110.                     Katarzyna   Niewadzioł
111.                      Magdalena   Nowacka
112.                     Jan Izydor Nowakowski
113.                     Karolina Hanna Olczak
114.                     Krzysztof Jacek Olewnik
115.                     Bartosz   Ożarowski
116.                     Monika Barbara Pawlak
117.                     Marianna Honorata Pietkun-Ciechanowicz
118.                     Ernestyna   Pietruć
119.                     Adam   Piotrowski
120.                    Jakub Krzysztof Plebański
121.                     Karol   Płachta
122.                    Łukasz Mikołaj Pocheć
123.                    Maciej   Pragaciński
124.                    Marta Anna Przyłuska
125.                    Andrzej Jerzy Roda
126.                    Julia   Rychcik
127.                    Amadeusz Dominik Rynkiewicz
128.                    Jakub Tomasz Sirak
129.                    Daria Klaudia Skoczke
130.                    Marcelina   Stachowiak
131.                     Przemysław Andrzej Strojny
132.                    Karolina   Strzępek
133.                    Szymon Piotr Szalla
134.                    Sandra   Szepietowska
135.                    Małgorzata Agnieszka Szerszeń
136.                    Małgorzata Zofia Szewczuk
137.                    Iga Maria Szklarkowska
138.                    Aleksandra   Szmukała
139.                    Damian Bogumił Szulc
140.                    Adrian   Szydlik
141.                     Ewelina Adrianna Ściesińska-Szustkiewicz
142.                    Maciej   Śmierzyński
143.                    Evgenia   Tereshchenko
144.                    Paweł   Thielemann
145.                    Michalina   Tomków
146.                    Marek   Topolski
147.                    Michalina Maria Toruńska
148.                    Paweł Piotr Trynka
149.                    Monika   Umecka
150.                    Klaudia Anna Walaszczyk
151.                     Dawid Ryszard Wiatr
152.                    Magdalena Maria Wilczewska
153.                    Roksana Maria Wirkus
154.                    Agnieszka Aleksandra Wirzba
155.                    Paulina Magdalena Wiśniewska
156.                    Krzysztof Antoni Wołosz
157.                    Aleksandra   Wójcik
158.                    Kacper   Wróblewski
159.                    Kamila Elżbieta Zawiszewska
160.                    Agata Irena Zys