Zbiórka dla Ukrainy zakończyła działalność. Informacje o nowych inicjatywach już niebawem

Po miesiącu intensywnej działalności, od poniedziałku (28 marca) nasza ZBIÓRKA - punkt przyjmowania i dystrybucji darów dla uchodźców z Ukrainy na Wydziale Prawa i Administracji - kończy swoją działalność.

Wiemy, że potrzebujący nie pozostaną bez pomocy, bo działania, którymi zajmowaliśmy się w naszej Zbiórce przejęły właściwe służby i organizacje.

Nadal będzie działać zbiórka na Wydziale Nauk Społecznych (i na innych Wydziałach UG), gdzie zapraszamy wszystkich potrzebujących.

Wszystkim Wolontariuszom i Darczyńcom bardzo dziękujemy!

Współpraca z tak wspaniałymi ludźmi była dla nas zaszczytem.

Zamknięcie Zbiórki nie oznacza końca działalności pomocowej społeczności naszego Wydziału dla Ukrainy:

- Zespół złożony z pracowników naukowych i studentów rozpoczął prace nad przygotowaniem poradnika prawnego dla uchodźców z Ukrainy.

- Studencka Poradnia Prawna WPiA UG wspiera trójmiejskie samorządy prawnicze w udzielaniu porad prawnych dla uchodźców pośrednicząc w ich kontaktach z profesjonalnymi prawnikami-praktykami.

- Szykujemy nowe inicjatywy, które pozwolą członkom naszej społeczności zaangażować się w pomoc dla Ukrainy w formach umożliwiających jej świadczenie bez uszczerbku dla trybu studiów i związanych z ich profilem.

Już niebawem opublikujemy dane statystyczne podsumowujące miesiąc działalności naszej Zbiórki. Już teraz możemy napisać, że liczbę osób, które uzyskały pomoc w naszej Zbiórce można liczyć w tysiącach!

Prosimy śledzić kanały komunikacyjne Wydziału Prawa i Administracji, gdzie będziemy publikowali opisane wyżej informacje.

Data publikacji: poniedziałek, 28. Marzec 2022 - 08:00; osoba wprowadzająca: Sławomir Dajkowski Ostatnia zmiana: poniedziałek, 28. Marzec 2022 - 08:03; osoba wprowadzająca: Sławomir Dajkowski