Wykład “Ukraina na rozdrożu. Od 'Euromajdanu' do konfliktu z Rosją"

Korporacja Akademicka Konwent Polonia ma przyjemność zaprosić na wykład Dr. Andrzeja Szeptyckiego z Uniwersytetu Warszawskiego, eksperta ds. Ukrainy pt.“Ukraina na rozdrożu. Od 'Euromajdanu' do konfliktu z Rosją". Wykład odbędzie się 8 kwietnia 2014 r. w sali 4021. Początek godz. 17:00.
Prelegent jest adiunktem w Zakładzie Integracji Europejskiej Instytutu Stosunków Międzynarodowych UW. Absolwent master studies z historii na Uniwersytecie Paryż-Sorbona (Paryż IV). W latach 2005 – 2009 główny specjalista – analityk w Polskim Instytucie Spraw Międzynarodowych. Wiceprezes zarządu Towarzystwa Europy Wschodniej. Wiceprezes zarządu Fundacji Rodu Szeptyckich. Stały współpracownik dwumiesięcznika „Nowa Europa Wschodnia”. Odbył staże naukowe w École Normale Supérieure (Paryż, Francja) (1999 – 2000 r.) i w Państwowym Uniwersytecie „Akademia Kijowsko-Mohylańska” (Ukraina) (2005 r.). Visiting fellow w Centre for European Policy Studies (Bruksela) (2013 r.). Stypendysta Fundacji na rzecz Nauki Polskiej w latach 2005 – 2006.

Data publikacji: wtorek, 8. Kwiecień 2014 - 10:56; osoba wprowadzająca: Piotr Komorowski Ostatnia zmiana: poniedziałek, 28. Listopad 2022 - 12:06; osoba wprowadzająca: Sebastian Zaborowski