Nagroda dla Piotra Zielińskiego

Z przyjemnością informujemy, że student Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego - Piotr Zieliński (kierunek: prawo, IV rok, indywidualny program kształcenia) - zwyciężył w konkursie o Nagrodę Czerwonej Róży 2014 i otrzymał tytuł najlepszego studenta Pomorza. Piotr Zieliński to laureat stypendiów naukowych: Prezydenta Miasta Gdańska, Marszałka Województwa Pomorskiego oraz Rektora dla najlepszych studentów.

Za swoje dotychczasowe osiągnięcia otrzymał Nagrodę Dziekana Wydziału Prawa i Administracji UG oraz Nagrodę Rektora UG I stopnia. Piotr Zieliński jest autorem licznych publikacji oraz referatów wygłoszonych na międzynarodowych i ogólnopolskich konferencjach naukowych. Zaktualizował i opracował repetytorium z przedmiotu: prawo karne, które ukazuje się nakładem jednego z największych wydawnictw prawniczych. Wyżej wymieniony student to współzałożyciel oraz członek redakcji czasopisma naukowego pt."Aequitas". Od bieżącego roku akademickiego wykładowca na Gdańskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku (prowadzony przedmiot: prawo medyczne, prawa pacjenta). W toku studiów objął wiele funkcji na Uniwersytecie Gdańskim, między innymi został członkiem Senatu, Senackiej Komisji ds. Kształcenia, Komisji Dyscyplinarnej ds. Studentów oraz Rady Wydziału Prawa i Administracji UG. Ponadto, pełni funkcję Przewodniczącego Rady Samorządu Studentów na naszym Wydziale. Odznacza się też aktywnością na polu działań charytatywnych. Jest założycielem Fundacji Piotra Zielińskiego "Walczmy Razem z Chorobą Nowotworową" oraz członkiem Komisji Rewizyjnej Stowarzyszenia na Rzecz Pomocy Dzieciom z Chorobą Nowotworową "Pomóż Dziecku Wyzdrowieć". Pan Piotr Zieliński był organizatorem oraz współorganizatorem wielu konferencji naukowych, warsztatów i wystaw.

Data publikacji: wtorek, 3. Czerwiec 2014 - 12:40; osoba wprowadzająca: Bartłomiej Rosenkiewicz Ostatnia zmiana: poniedziałek, 28. Listopad 2022 - 12:06; osoba wprowadzająca: Sebastian Zaborowski