X Seminarium Badaczy Prawa Konstytucyjnego

W dniach 16-18 września br. w Forcie IV w Toruniu odbyło się jubileuszowe X Seminarium Badaczy Prawa Konstytucyjnego. Tym razem zadanie organizacji tego cyklicznego spotkania naukowego przypadło członkom Katedry Prawa Konstytucyjnego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu pod kierunkiem p. dr hab. Agnieszki Bień-Kacały. W Seminarium wzięli udział pracownicy naszej Katedry: dr hab. Piotr Uziębło, dr Agnieszka Gajda, dr Anna Rytel-Warzocha i dr Marcin M. Wiszowaty.

Seminarium objęli patronatem honorym Minister Obrony Narodowej Tomasz Siemoniak i Prezydent Torunia Michał Zaleski. W części otwierającej obrady wystąpił Wicemarszałek Senatu RP Jan Wyrowiński. Seminarium swoją obecnością uświetnił również prof. Zbigniew Witkowski z Katedry Prawa Konstytucyjnego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

W malowniczej scenerii pruskich fortyfikacji konstytucjonaliści reprezentujący ośrodki badawcze z całej Polski zaprezentowali referaty na temat "Bezpieczeństwa w Konstytucji RP z 1997 r.". Wśród prelegentów wystąpiły aż dwie reprezentantki naszej Katedry - p. dr Agnieszka Gajda („Bezpieczeństwo jako przesłanka ograniczenia wolności zgromadzeń") i p. dr Anna Rytel-Warzocha („Bezpieczeństwo państwa a konstytucyjnie chronione prawa i wolności jednostki").

Organizatorzy doskonale wywiązali się z powierzonego im zadania. Oprócz części naukowej na wysokim poziomie merytorycznym, zadbali również o liczne atrakcje towarzyszące, poczynając od wyjątkowego miejsca obrad. Gratulujemy i dziękujemy za wiele wrażeń - naukowych i towarzyskich. Kolejne XI seminarium odbędzie się wiosną 2015 r. w Warszawie.
[MMW]

Data publikacji: poniedziałek, 6. Październik 2014 - 13:10; osoba wprowadzająca: Marcin Wiszowaty Ostatnia zmiana: poniedziałek, 28. Listopad 2022 - 12:06; osoba wprowadzająca: Marcin Wiszowaty