Profesor Tomasz Tadeusz Koncewicz; Visiting Professor na Berkeley Law School w Kalifornii w Stanach Zjednoczonych w roku akademickim 2015-2016

Dr hab. Profesor UG Tomasz Tadeusz Koncewicz, Kierownik Katedry Prawa Europejskiego i Komparatystyki Prawniczej na Wydziale Prawa i Administracji, wygrał konkurs na stanowisko Visiting Professor na Berkeley Law School w Kalifornii w Stanach Zjednoczonych w roku akademickim 2015-2016 i został nominowany do prestiżowej Fulbright Senior Research Award.

Berkeley Law School należy do najlepszych wydziałów prawa w Stanach Zjednoczonych. W Berkeley Law School Profesor T. T. Koncewicz będzie prowadził wykład na temat europejskiego konstytucjonalizmu i badania nad zbudowaniem nowego modelu orzeczniczego i aksjologii dla polskiego Trybunału Konstytucyjnego zgodnie z projektem nagrodzonym przez Fulbrighta pt "Polish Constitutional Court in Europe: Player or Spectator? Lessons from the other side of the ocean". Wraz z Profesorem Martinem Shapiro, jednym z najwybitniejszych konstytucjonalistów i political scientists na świecie, Profesor Koncewicz będzie także prowadził seminarium z prawa konstytucyjnego.

Data publikacji: poniedziałek, 26. Styczeń 2015 - 11:18; osoba wprowadzająca: Krystyna Warylewska Ostatnia zmiana: poniedziałek, 28. Listopad 2022 - 12:06; osoba wprowadzająca: Piotr Komorowski