Nowa publikacja pracowników Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego

Nakładem wydawnictwa Inter-disciplinary Press ukazała się publikacja Enacting Environmental Justice through Global Citizenship Oxford 2014, pod redakcją doktora Macieja Nyki (WPIA UG) oraz Emmy Schneider (Boston University).

Publikacja porusza problem sprawiedliwości środowiskowej z perspektywy społeczeństwa obywatelskiego. Autorami rozdziałów są przedstawiciele różnych dyscyplin naukowych i ośrodków badawczych w Europie, Afryce, Indiach, Stanach Zjednoczonych oraz Australii.  Istotny wkład do opracowania wnieśli pracownicy Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Wśród autorów jest dr Monika Adamczak-Retecka z Katedry Prawa Europejskiego i Komparatystyki Prawniczej, która opracowała rozdział pod tytułem „Climate Justice: Feasible and Desirable?”. Doktor Olga Hołub-Śniadach  również z Katedry Prawa Europejskiego i Komparatystyki Prawniczej opublikowała rozdział pod tytułem „The Concept of Common Good in the European Union”. Doktor Maciej Nyka jest współautorem wstępu do niniejszej książki oraz autorem rozdziału „Future Generations Rights to Natural Resources: The Post Rio 20+ Perspective”. Wszystkim współautorom gratulujemy ciekawej publikacji.

Data publikacji: czwartek, 29. Styczeń 2015 - 13:15; osoba wprowadzająca: Piotr Komorowski Ostatnia zmiana: poniedziałek, 28. Listopad 2022 - 12:06; osoba wprowadzająca: Bartłomiej Rosenkiewicz