Wizyta prof. Allana Rosasa Sędziego Trybunału Sprawiedliwości UE

W dniu 16 lutego 2015 roku o godz. 17:00 na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego (Audytorium C) odbędzie się Wykład Otwarty Prof. Allana Rosasa Sędziego Trybunału Sprawiedliwości UE pt.

„The EU and Fundamental Rights/Human Rights: Vanguard or Villain?”.

Wykład odbędzie się w języku angielskim i zwieńczony zostanie dyskusją.

Natomiast w dniu 17 lutego 2015 roku o godz. 14:00 na WPiA UG (Sala Rady Wydziału) odbędzie się kolejne spotkanie z prof. Allanem Rosasem przeznaczone dla pracowników naukowych, doktorantów i studentów naszego Wydziału.

Serdecznie zapraszamy!

Allan Rosas
urodzony w 1948 r.; doktor prawa uniwersytetu w Turku (Finlandia); profesor prawa na uniwersytecie w Turku (1978-1981) i akademii w Åbo (Turku/Åbo) (1981-1996); dyrektor tamtejszego instytutu praw człowieka (1985-1995); pełnił różne odpowiedzialne stanowiska uniwersyteckie o charakterze krajowym i międzynarodowym; członek towarzystw naukowych; koordynacja wielu krajowych i międzynarodowych projektów i programów badawczych, w szczególności w następujących dziedzinach: prawo wspólnotowe, prawo międzynarodowe, prawa człowieka i prawa podstawowe, prawo konstytucyjne, prawo porównawcze administracji publicznej; przedstawiciel rządu fińskiego w charakterze członka lub doradcy delegacji fińskich na różnych konferencjach i spotkaniach międzynarodowych; funkcja eksperta fińskiego środowiska prawniczego, w tym w rządowych i parlamentarnych komisjach prawnych w Finlandii, jak również na łonie ONZ, UNESCO, Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE) i Rady Europy; od 1995 r. główny doradca prawny w dziale prawnym Komisji Europejskiej, odpowiedzialny za stosunki zewnętrzne; od marca 2001 r. zastępca dyrektora generalnego działu prawnego Komisji Europejskiej; sędzia Trybunału Sprawiedliwości od dnia 17 stycznia 2002 r.

Data publikacji: środa, 4. luty 2015 - 13:19; osoba wprowadzająca: Jakub Puszkarski Ostatnia zmiana: poniedziałek, 28. Listopad 2022 - 12:06; osoba wprowadzająca: Jakub Puszkarski