Konferencja "60 lat Międzynarodowego Sądu Arbitrażowego w Gdyni"

W dniu 17 lutego 2015 r. odbyła się konferencja zatytułowana "60 lat Międzynarodowego Sądu Arbitrażowego w Gdyni" zorganizowana przez Kolegium Arbitrów Międzynarodowego Sądu Arbitrażowego przy Krajowej Izbie Gospodarki Morskiej oraz władze Krajowej Izby Gospodarki Morskiej. Gospodarzem konferencji byli prof. Jerzy Młynarczyk – Prezes Międzynarodowego Sądu Arbitrażowego przy KIGM w Gdyni. Wśród prelegentów wystąpili przedstawiciele nauki, m.in. prof. dr hab. Wojciech Popiołek z Uniwersytetu Śląskiego, jak również doświadczeni międzynarodowi arbitrzy i praktycy, m. in. mec. P. Nowaczyk (Polska), mec. P. Iglikowski (Francja) i mec M. Czernis (Polska). Przedmiotem wymiany poglądów pomiędzy uczestnikami były m.in. zagraniczne orzeczenia arbitrażowe w polskim porządku prawnym czy regulacje prawne arbitrażu w innych państwach. Ożywiona dyskusja wywiązała się po wystąpieniu mec. P. Nowaczyka na temat pozycji międzynarodowego arbitra i postulowanych zmian polskiego prawa w zakresie uregulowania arbitrażu. W konferencji mieli przyjemność uczestniczyć także pracownicy naszego Wydziału: dr hab. Sylwia Majkowska-Szulc z Katedry Prawa Handlowego i Międzynarodowego Prawa Prywatnego, dr Magdalena Adamowicz z Katedry Prawa Morskiego oraz mgr Jakub Puszkarski z Katedry Prawa Międzynarodowego Publicznego.

Data publikacji: czwartek, 19. luty 2015 - 15:27; osoba wprowadzająca: Jakub Puszkarski Ostatnia zmiana: poniedziałek, 28. Listopad 2022 - 12:06; osoba wprowadzająca: Jakub Puszkarski