"V 4 PREVENTION" Series of Workshop in Vesegrad Group to Prevent Mass Atrocities

W dniach 21 - 25 lutego 2015 roku w Pradze odbyły się warsztaty "V 4 PREVENTION", dotyczące zapobiegania zbrodniom masowym. Organizatorem wydarzenia było Budapest Centre for the International Prevention of Genocide and Mass Atrocities. W seminarium wzięli udział przedstawiciele instytucji państwowych z Grupy Wyszehradzkiej oraz naukowcy i członkowie organizacji międzynarodowych (m. in. ONZ, OBWE). Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego reprezentował mgr Jakub Puszkarski z Katedry Prawa Międzynarodowego Publicznego. Podczas zajęć uczestnicy dokonali gruntownej analizy definicji "zbrodni masowych" oraz "zbrodni ludobójstwa", ustanowionych na gruncie obowiązujących regulacji prawnych, przy uwzględnieniu historycznych oraz współczesnych przypadów tychże zbrodni. Ponadto omówione zostały systemy wczesnego ostrzegania i wczesnego reagowania Służby Działań Zewnętrznych UE (European External Action Service), jak również problemy związane z segregacją rasową, antysemityzmem oraz mową nienawiści.

Data publikacji: środa, 18. Marzec 2015 - 17:04; osoba wprowadzająca: Jakub Puszkarski Ostatnia zmiana: środa, 13. Maj 2015 - 16:55; osoba wprowadzająca: Jakub Puszkarski