Seminarium naukowe "Niezawisłość sędziowska i (nie)zależność sądów"

W dniu 11 grudnia br. w Sali Rady Wydziału im. Donalda Steyera odbyło się seminarium naukowe „Niezawisłość sędziowska i (nie)zależność sądów”. W trakcie seminarium po raz pierwszy zaprezentowano wyniki pionierskich, ogólnopolskich badań ankietowych, w których wzięło udział niemalże 700 sędziów, dotyczące sposobów postrzegania i oceniania przez nich tytułowych instytucji.
Wyniki badań zaprezentował dr hab. Michał Kaczmarczyk, prof. UG wraz z pracownikami Wydziału Prawa i Administracji - dr hab. Anną Machnikowską, prof. UG i dr hab. Oktawianem Nawrotem, prof. UG, którzy są członkami zespołu badawczego.
Zaprezentowane wyniki były inspiracją do dyskusji na temat stanu władzy sądowniczej w Polsce, w której wzięli udział uczestnicy seminarium, pośród których byli pracownicy Wydziału, jak również praktycy - w tym sędziowie, radcowie prawni i adwokaci.

Data publikacji: wtorek, 29. Grudzień 2015 - 12:33; osoba wprowadzająca: Krzysztof Paczoska Ostatnia zmiana: czwartek, 11. luty 2016 - 09:48; osoba wprowadzająca: Gabriela Leoniec