Międzynarodowa konferencja naukowa: ‘Integration and exclusion: The linguistic rights of national minorities in Europe’, Wilno 2015

W dniu 27 listopada 2015 r. w Wilnie na zaproszenie  Stowarzyszenia Naukowców Polaków na Litwie pan profesor Krzysztof Drzewicki oraz  pani dr hab. Katarzyna Łasak uczestniczyli w międzynarodowej konferencji naukowej Integration and Exclusion: The Linguistic Rights of National Minorities in Europe. Przedmiotem wymiany poglądów pomiędzy przedstawicielami nauki, organizacji międzynarodowych, litewskiej administracji publicznej i judykatury były zagadnienia związane z możliwością zapewnienia przez państwa mniejszościom narodowym prawa do poszanowania ich tożsamości oraz rozwijania jej poszczególnych elementów, a zwłaszcza języka i kultury. Referat przedstawicieli Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego został poświęcony ‘The Linguistic Rights of National Minorities in Poland and its International Obligations’. Profesor Krzysztof Drzewicki przedstawił prawo i praktykę krajową w zakresie sporządzania znaków topograficznych w językach  mniejszości narodowych w Polsce, natomiast dr hab. Katarzyna Łasak omówiła regulacje i orzecznictwo sądów polskich dotyczące pisowni imion i nazwisk osób należących do mniejszości narodowych.

Data publikacji: środa, 20. Styczeń 2016 - 16:45; osoba wprowadzająca: Jakub Puszkarski Ostatnia zmiana: środa, 20. Styczeń 2016 - 16:46; osoba wprowadzająca: Jakub Puszkarski