Kierunek Podatki i Doradztwo podatkowe Liderem Jakości Kształcenia

Lider Kształcenia16 marca 2016 roku w Sali Balowej Pałacu Tyszkiewiczów-Potockich Uniwersytetu Warszawskiego odbyła się Uroczysta Gala Finałowa I edycji Ogólnopolskiego Programu Akredytacyjnego „Studia z Przyszłością”. W finale Programu, który służy ewaluowaniu najbardziej nowoczesnych kierunków i koncepcji studiów na polskich uczelniach, wzięli udział reprezentanci środowiska akademickiego z całego kraju. W trakcie Gali certyfikatem „Studia z przyszłością” uhonorowane zostały studia licencjackie i magisterskie na kierunku „Podatki i Doradztwo podatkowe”, który prowadzony jest wspólnie przez Wydział Prawa i Administracji oraz Wydział Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego. Ponadto studia magisterskie na tym kierunku uzyskały certyfikat nadzwyczajny „Lider Jakości Kształcenia”.

Każdą aplikację zgłoszoną do Programu Akredytacyjnego oceniało  niezależnie od siebie 3 członków Komisji Eksperckiej. Zasiadają w niej naukowcy (specjaliści w zakresie zarządzania szkolnictwem wyższych i jakości kształcenia), przedstawiciele organizacji pozarządowych oraz reprezentanci środowisk gospodarczych. Eksperci badali między innymi: innowacyjność przyjętych przez szkoły wyższe efektów kształcenia, stosowane metody dydaktyczne, czy też formy i zakres współpracy uczelni z pracodawcami. Istotny był również położony w trakcie procesu dydaktycznego nacisk na umiejętności i kompetencje cenione przez środowiska gospodarcze, takie jak: komunikatywność, samodzielność, kreatywność i kwalifikacje językowe. Warto podkreślić, że w ocenie opartej na powyższych kryteriach studia magisterskie na kierunku „Podatki i Doradztwo podatkowe” uzyskały maksymalną ilość punktów.

Więcej informacji na temat Programu Akredytacyjnego znajdą państwo na stronie:

Z poważaniem, Jolanta Gliniecka

Lider Kształcenia

Przekazanie przez członków Rady Programowej kierunku „Podatki i Doradztwo podatkowe” statuetki i certyfikatu przyznanego wyróżnienia na ręce Dziekana Wydziału Prawa i Administracji, profesora Jakuba Steliny.

Data publikacji: czwartek, 17. Marzec 2016 - 17:07; osoba wprowadzająca: Piotr Komorowski Ostatnia zmiana: czwartek, 17. Marzec 2016 - 17:18; osoba wprowadzająca: Piotr Komorowski