Wizyta Studyjna w Hamburgu

W dniach 9 – 11 marca 2016 roku delegacja pracowników naukowych i studentów Wydziału Prawa i Administracji UG wzięła udział w wizycie studyjnej w Hamburgu. Wizyta składała się z dwóch kluczowych punktów: wizyty w Międzynarodowym Trybunale Prawa Morza oraz wizyta w Porcie Hamburg, największym niemieckim porcie handlowym.

W pierwszej części wyjazdu studenci mieli okazję zapoznać się z zasadami funkcjonowania międzynarodowego trybunału, zobaczyć pomieszczenia, w których odbywają się rozprawy oraz porozmawiać z osobami, które sprawują urząd sędziego. Na podkreślenie zasługuje fakt, iż w spotkaniu z delegacją wziął udział obecny Prezes Trybunału Vladimir Vladimirovich Golitsyn (Federacja Rosyjska) oraz były Prezes José Luis Jesus (Wyspy Zielonego Przylądka). Opiekę nad delegacją objął prof. Stanisław Pawlak, sędzia Trybunału wybrany z ramienia Polski. Wizytę w Trybunale  zorganizowała Katedra Prawa Międzynarodowego Publicznego, a opiekunem był mgr Jakub Puszkarski.

W drugiej części wizyty studenci wzięli udział w spotkaniu w Porcie w Hamburgu. Uczestnicy odbyli wycieczkę morska tramwajem wodnym po porcie oraz seminarium poprowadzone przez dr Kai Dietera Classena, wiceprezesa do spraw międzynarodowych w Zarządzie Portu Morskiego Hamburg. Seminarium dotyczyło czterech aspektów: 1 Ogóle spojrzenie na port w Hamburgu; 2 Hamburg- Północna brama do środkowej i wschodniej Europy; 3 Model organizacyjny portu w Hamburgu; 4 Regulacje prawne dotyczące portu: międzynarodowe, europejskie i krajowe. Spotkanie w porcie zorganizowała dr Magdalena Adamowicz oraz dr Justyna Nawrot z Katedry Prawa Morskiego.

W projekcie wzięli udział studenci kierunku prawo, European Business Administration oraz European and International Business Law and European Union Administration. Wyjazd stanowił uzupełnienie kształcenia w ramach kursów oferowanych przez ww. Katedry.

Data publikacji: czwartek, 7. Kwiecień 2016 - 20:11; osoba wprowadzająca: Jakub Puszkarski Ostatnia zmiana: środa, 13. Kwiecień 2016 - 12:44; osoba wprowadzająca: Jakub Puszkarski