Katedra Prawa Gospodarczego Publicznego i Ochrony Środowiska WPiA UG serdecznie zaprasza na wykład otwarty pod tytułem „Water as a constitutional value” jaki wygłosi dr Michal Maslen z Wydziału Prawa Uniwersytetu w Trnavie na Słowacji.

Wykład odbędzie się we wtorek 10 maja 2016 roku o godz. 13:00 w sali 3049 Wydziału Prawa i Administracji UG.

Tematyka wykładu dr Maslena, Kierownika Katedry Prawa Administracyjnego, Środowiskowego i Finansowego Uniwersytetu w Trnavie jest o tyle ciekawa, że Słowacja objęła wody konstytucyjną ochroną m.in. w wyniku konfliktu z polskimi przedsiębiorcami produkującymi napoje w oparciu o zasoby wody dostępne w Polsce, ale posiadające źródło na Słowacji. Nasz gość na pewno poruszy także ten wątek sąsiedzkiej współpracy i jej prawnych konsekwencji.

Data publikacji: piątek, 6. Maj 2016 - 23:00; osoba wprowadzająca: Agnieszka Balmas Ostatnia zmiana: piątek, 6. Maj 2016 - 23:00; osoba wprowadzająca: Agnieszka Balmas