Pracownicy WPiA przed Committee on Legal Affairs (JURI) Parlamentu Europejskiego

Dnia 12 października 2016 r. dr Anna Klimaszewska i dr Michał Gałędek (Katedra Historii Prawa) wraz z przedstawicielami władz Europejskiego Stowarzyszenia Historii Prawno-Porównawczej (ESCLH): dr. Matthew Dyson'em (Uniwersytet w Oksfordzie, wiceprezes do spraw zagranicznych ESCLH), oraz prof. Dirkiem Heirbaut'em (Uniwersytet w Gandawie, członek Rady Doradczej ESCLH, przewodniczący Komitetu Naukowego Historii Prawa Królewskiej Flamandzkiej Akademii Nauki i Sztuki w Belgii) zostali zaproszeni na posiedzenie Komisji Prawnej (JURI) Parlamentu Europejskiego jako eksperci z zakresu badań nad historią prawno-porównawczą w Europie. Prelegenci w swoim wystąpieniu przedstawili stan badań prawno-porównawczych (w tym także kazus polski) i możliwości ich wykorzystania w pracach Parlamentu Europejskiego, jak również kierunki działalności Stowarzyszenia. Po wystąpieniu Komisja przeprowadziła debatę nad głównymi tezami wystąpień. Na posiedzeniu zaprezentowana została też najnowsza książka prof. zw. dr. hab. Tadeusza Maciejewskiego, pierwszy anglojęzyczny podręcznik o historii polskiego prawa. Z inicjatywy naszych pracowników ESCLH została oficjalnie uznana za ekspercką organizację doradczą JURI Parlamentu Europejskiego.

Data publikacji: piątek, 28. Październik 2016 - 08:29; osoba wprowadzająca: Piotr Komorowski Ostatnia zmiana: piątek, 28. Październik 2016 - 08:29; osoba wprowadzająca: Piotr Komorowski