Nowa publikacja dra Krzysztofa Czuba w „Państwie i Prawie”

W najnowszym numerze miesięcznika „Państwo i Prawo” nr 10/2016 ukazał się artykuł dra Krzysztofa Czuba z Katedry Prawa Cywilnego poświęcony problematyce zakresu przedmiotowego komercjalizacji własności intelektualnej w publicznych szkołach wyższych. Jest to zagadnienie doniosłe dla funkcjonowania uczelni, ponieważ jego ujęcie normatywne może wpływać z jednej strony na prowadzenie działalności naukowej, a z drugiej strony na dochody uczelni i jej pracowników.

W publikacji zostały omówione unormowania prawne określające przedmiot i zasady komercjalizacji w szkołach wyższych. W tym kontekście zaproponowano kierunek wykładni przepisów regulujących omawianą problematykę, zwłaszcza w odniesieniu do wyników badań naukowych, prac rozwojowych i know-how związanego z takimi wynikami. Sformułowane zostały także postulaty de lege ferenda, w szczególności dotyczące dookreślenia roli utworów jako potencjalnego przedmiotu komercjalizacji.

Data publikacji: piątek, 25. Listopad 2016 - 07:56; osoba wprowadzająca: Katarzyna Wylot Ostatnia zmiana: piątek, 25. Listopad 2016 - 07:56; osoba wprowadzająca: Katarzyna Wylot