Pierwsza z dwóch monografii po zjeździe katedr prawa ochrony środowiska na WPiA UG w maju 2016 roku

okładkapublikacjiMonografia „Sprawiedliwość ekologiczna w prawie i praktyce” jest zbiorem części wystąpień wygłoszonych podczas zjazdu katedr prawa ochrony środowiska „Sprawiedliwość ekologiczna w gospodarce, energetyce i administracji” jaki Katedra Prawa Gospodarczego Publicznego i Ochrony Środowiska WPiA UG zorganizowała w dniach 9-11 maja 2016 r. na naszym wydziale.

Książka, którą wydała Fundacja Rozwoju Uniwersytetu Gdańskiego, zawiera 36 rozdziałów autorstwa naukowców m.in. z ośrodków w Szczecinie, Toruniu, Bydgoszczy, Poznaniu, Wrocławiu, Łodzi, Warszawie, Białymstoku, Lublinie, Krakowie, Katowicach i słowackiej Trnavie, w tym pracowników WPiA UG dr Diany Trzcinskiej, dr Macieja Nyki oraz doktorantów KPGPiOŚ. Redaktorem monografii jest współpracujący z KPGPiOŚ dr Tomasz Bojar-Fijałkowski.

„Sprawiedliwość ekologiczna w prawie i praktyce” zawiera także dedykacje dla prof. zw. dr hab. Janiny Ciechanowicz-McLean z okazji jubileuszu 40-lecia pracy, jaki przypadał w roku akademickim 2015/2016.

Data publikacji: wtorek, 17. Styczeń 2017 - 10:09; osoba wprowadzająca: Hanna Wolska Ostatnia zmiana: poniedziałek, 27. Sierpień 2018 - 14:07; osoba wprowadzająca: Dawid Michalski