X Konferencja Naukowa Międzynarodowego Prawa Humanitarnego

Prawo Humanitarne Wobec Wyzwań XXI wieku

która odbędzie się 2 czerwca 2017 roku

na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego

Pierwsze dwie dekady XXI wieku zapisały nowe karty na geopolitycznej mapie historii konfliktów zbrojnych. Towarzyszące im globalne kryzysy humanitarne stały się wyzwaniem dla społeczności międzynarodowej, rodząc pytanie o rolę instrumentów prawnych wobec działań podmiotów naruszających standardy prawa humanitarnego. Mając na uwadze znaczenie próby, której poddawane zostają współcześnie regulacje międzynarodowe, organizatorzy konferencji zapraszają Państwa do podjęcia debaty, której kierunek wyznaczają kluczowe dla społeczności międzynarodowej zagadnienia konfliktu zbrojnego, terroryzmu oraz zjawiska uchodźstwa.

Nasze zaproszenie kierujemy zarówno do teoretyków jak i praktyków, zajmujących się stosowaniem przepisów prawa humanitarnego. Udział w X Konferencji Naukowej Międzynarodowego Prawa Humanitarnego jest bezpłatny jednakże wymaga wcześniejszej rejestracji.

Opłata konferencyjna:

Organizatorzy nie przewidują opłaty konferencyjnej.

Rejestracja:

Termin przyjmowania zgłoszeń na konferencję upływa 25 maja 2017 roku. Rejestracji można dokonać po wypełnieniu poniższego formularza rejestracyjnego lub za pośrednictwem portalu www.konferencjamph.evenea.pl.

W razie jakichkolwiek pytań i uwag prosimy o kontakt:

mgr Paulina Topolska

mgr Jakub Puszkarski

mgr Paweł Kwiatkowski

konferencja.mph@gmail.com

Organizację Konferencji wspiera Koło Naukowe Prawa Międzynarodowego WPiA UG.

Formularz rejestracyjny

Data publikacji: wtorek, 21. luty 2017 - 12:31; osoba wprowadzająca: Jakub Puszkarski Ostatnia zmiana: czwartek, 4. Maj 2017 - 11:11; osoba wprowadzająca: Jakub Puszkarski