Wizyta rektora CYU na Uniwersytecie Gdańskim

17 maja 2017 r. rektor China Youth University of Political Studies (CYU) w Pekinie, pan Lin Wei, wraz z delegacją odwiedził Uniwersytet Gdański.

Wizyta rozpoczęła się od spotkania w Instytucie Konfucjusza, który Uniwersytet Gdański współtworzy z CYU. Rektor Lin Wei wraz z Prorektorem ds. Nauki, prof. Stepnowskim dokonali uroczystego otwarcia nowej jednostki w Instytucie Konfucjusza – „Centrum Studiów i Kultury”, które będzie odpowiadało za tłumaczenia oraz promocję kultury i języka zarówno Chin, jak i Polski.

Następnie delegacja udała się do rektoratu gdzie Rektor Lin Wei oraz prof. Stepnowski podpisali porozumienie o utworzeniu Szkoły Prawa Chińskiego na Wydziale Prawa i Administracji UG.

Delegacja CYU korzystając z okazji zwiedziła teren campusu w Oliwie. Goście odwiedzili między innymi Muzeum Kryminalistyki na Wydziale Prawa i Administracji, Muzeum Inkluzji w Bursztynie na Wydziale Biologii oraz wystawę „Polacy w Mandżurii 1897-1949” zorganizowaną przez Instytut Konfucjusza a prezentowaną w Bibliotece UG.

Data publikacji: piątek, 19. Maj 2017 - 14:55; osoba wprowadzająca: Sławomir Dajkowski Ostatnia zmiana: poniedziałek, 22. Maj 2017 - 08:52; osoba wprowadzająca: Sławomir Dajkowski