Udział pracowników WPiA w ogólnopolskiej konferencji naukowej i zjeździe Katedr Prawa Międzynarodowego

Prof. WiśniewskiW dniach 17-19 maja 2017 r. w Międzyzdrojach odbyła się Ogólnopolska Konferencja Naukowa pn. „Współczesne prawo międzynarodowe – idee a rzeczywistość” połączona ze zjazdem katedr i zakładów prawa międzynarodowego zorganizowana przez Katedrę Prawa Międzynarodowego Publicznego, Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego. Na konferencji trzy referaty wygłosili pracownicy naszego Wydziału. Prof. dr hab. Janina Ciechanowicz-McLean z Zakładu Prawa Ochrony Środowiska przedstawiła referat pt. Międzynarodowe prawo ochrony klimatu, dr hab. Adam Wiśniewski, prof. UG z Katedry Prawa Międzynarodowego Publicznego wygłosił referat pt. Uwagi o legitymizacji sądów międzynarodowych, natomiast dr Maciej Nyka (UG), z Zakładu Prawa Ochrony Środowiska przedstawił referat na temat: Koncepcja usług ekosystemowych w międzynarodowoprawnej ochronie środowiska morskiego.

Wygłoszonym referatom towarzyszyły interesujące dyskusje na temat kluczowych zagadnień z zakresu prawa międzynarodowego publicznego oraz poszczególnych jego działów. W konferencji uczestniczyło ponad 100 osób reprezentujących wszystkie ośrodki akademickie w kraju.

Data publikacji: poniedziałek, 22. Maj 2017 - 15:11; osoba wprowadzająca: Sławomir Dajkowski Ostatnia zmiana: czwartek, 29. Marzec 2018 - 10:33; osoba wprowadzająca: Piotr Komorowski