W dniach 22-24 września 2017 roku na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego odbył się Kongres Młodej Nauki "Nauki społeczne i humanistyczne - między teorią a praktyką". Uroczystego otwarcia wyżej wymienionego wydarzenia dokonali: dr hab. Arnold Kłonczyński, profesor nadzwyczajny (Prorektor ds. studenckich UG), mgr Piotr Zieliński (Przewodniczący Rady Doktorantów UG oraz Wydziałowej Rady Doktorantów na Wydziale Prawa i Administracji UG), mgr Dominik Bień (Redaktor Naczelny Portalu Młodych Badaczy "Zatoka Nauki"), mgr Anna Taraba (Przewodnicząca Uczelnianej Rady Samorządu Doktorantów UMCS w Lublinie).

Kongres odbywający się pod honorowym patronatem Jego Magnificencji Rektora Uniwersytetu Gdańskiego - dra hab. Jerzego Piotra Gwizdały, profesora nadzwyczajnego oraz Prezydenta Miasta Gdańska - Pawła Adamowicza, uświetniły wykłady inauguracyjne wygłoszone przez: prof. zw. dra hab. Grzegorza Węgrzyna (tytuł wykładu: "Naukowe pomyłki"), dr Elżbietę Kolasińską (tytuł wykładu: „Praca naukowca jako eksperta") oraz dra Pawła Trawickiego (tytuł wykładu: "Samorząd terytorialny oczami humanisty").
Obrady podzielono na kilkanaście sesji tematycznych spośród których wszystkie cieszyły się dużym zainteresowaniem słuchaczy. Obszerne grono współorganizatorów zapowiedziało kolejne edycje Kongresu Młodej Nauki.

Data publikacji: poniedziałek, 2. Październik 2017 - 08:43; osoba wprowadzająca: Sławomir Dajkowski Ostatnia zmiana: poniedziałek, 2. Październik 2017 - 08:54; osoba wprowadzająca: Sławomir Dajkowski