Międzynarodowa Konferencja "Organization, productivity and well-being at work" - Gdańsk, 3-5 lipca 2017 r.

W dniach 3-5 lipca 2017 r. na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego odbyła się międzynarodowa konferencja naukowa pt. "Organization, productivity and well-being at work". Przewodniczącym Komitetu Organizacyjnego konferencji był dr Maciej Łaga, aktywny udział w Komitecie wzięli: dr Jakub Szmit, dr Justyna Świątek-Rudoman oraz mgr Michał Szypniewski (wszyscy: Katedra Prawa Pracy WPiA UG). Konferencja została zorganizowana w ramach corocznego cyklu spotkań Europejskiej Sekcji Młodych Międzynarodowego Stowarzyszenia Prawa Pracy i Zabezpieczenia Społecznego, rozwijającej się pod auspicjami zarządu ww. stowarzyszenia. W konferencji wzięło udział 26 młodych naukowców (19 gości z zagranicy oraz 7 osób z polskich ośrodków naukowych), łącznie z 11 krajów europejskich. Konferencję otworzył Prodziekan WPiA prof. UG dr hab. Piotr Uziębło. Pracownicy gdańskiej Katedry Prawa Pracy brali aktywny udział w każdej części konferencji. Dr Justyna Świątek-Rudoman wygłosiła referat pt. "Parenthood entitlements in Poland - searching for balance between organization and well - being at work". Referat został bardzo dobrze przyjęty, co znalazło wyraz w późniejszej dyskusji. Prof. UG dr hab. Monika Tomaszewska przewodniczyła Sesji III. Konferencji pt. "Productivity and work-life balance". W trzecim dniu konferencji odbyło się zgromadzenie ogólne Europejskiej Sekcji Młodych, na zgromadzeniu dokonano zmian w trzyosobowej radzie koordynatorów Sekcji. W miejsce ustępującego przewodniczącego rady koordynatorów - prof. dr José María Miranda Boto (Uniwerystet w Santiago de Compostela, Hiszpania), jako przedstawiciela Europy Południowej, zgromadzenie ogólne wybrało Davida Carvalho Martinsa (Uniwersytet w Lizbonie, Portugalia). Zgodnie z zasadą rotacji, nowym przewodniczącym rady koordynatorów został dr Maciej Łaga (Katedra Prawa Pracy), który od 2015 r. reprezentuje w radzie Europę Środkowo-Wschodnią. Sekretarzem rady została Nicola Gundt (Uniwersytet w Maastricht, Holandia), przedstawiciel Europy Północnej. Naukowa i organizacyjna aktywność pracowników gdańskiej Katedry Prawa Pracy na niwie europejskiej wzmacnia wcześniej wypracowaną silną pozycję Katedry oraz Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego w europejskim środowisku prawa pracy i prawa zabezpieczenia społecznego.

Data publikacji: wtorek, 3. Październik 2017 - 12:31; osoba wprowadzająca: Maciej Łaga Ostatnia zmiana: wtorek, 3. Październik 2017 - 13:37; osoba wprowadzająca: Maciej Łaga