Staże naukowe pracowników Wydziału na uniwersytetach Azji Centralnej - Kazachstan

Pracownicy Katedry Prawa Finansowego – dr hab. Anna Jurkowska-Zeidler prof. UG, dr Edward Juchniewicz, dr Damian Cyman, dr Przemysław Panfil i Katedry Prawa Cywilnego – dr hab. Dorota Maśniak, prof. UG w okresie 16 – 22 września odbyli staż naukowy w prestiżowych uniwersytetach i szkołach prawa w Kazachstanie.

W Uniwersytecie Kaspijskim (Caspian Uniwersity)w Ałmaty   pracownicy Katedry Prawa Finansowego i Katedry Prawa Cywilnego WPiA UG zrealizowali w okresie 18-22 września 2017r. cztery 15 godzinne, anglojęzyczne kursy dla elitarnej grupy studentów „Dream Team”. Dotyczyły one:.: International and European Insurance Law (prof. D. Maśniak), European Financial Market: Legal Architecture (prof. A. Jurkowska-Zeidler), European Tax Law (dr E. Juchniewicz), European Business and Financial Law (dr D. Cyman) oraz 2 godzinny wykład The Mechanisms of Achieving Fiscal Sustainability in EU States (dr P. Panfil).

Ponadto w dniach 21-22 września wzięli oni udział w Międzynarodowej Konferencji Naukowej z okazji 25-lecia Caspian University pt. : „Contemporary Issues of International Financial and Tax Law” gdzie wygłosili referaty: „The European Financial Market Law towards challenges of the XXI century” (prof. A. Jurkowska-Zeidler), „Regulating Finance in a Post-Sectoral World” (prof. D. Maśniak), „Customer’s protection in financial services” (dr D. Cyman), „ Restoring Fiscal Sustainability in the Eurozone” (dr P. Panfil), „BEPS Actions implementation in Poland” (dr E. Juchniewicz). Artykuły zostaną opublikowane w monografii.

W NARXOZ University w Ałmaty – według rankingów najlepszym krajowym uniwersytecie – prof. Anna Jurkowska-Zeidler wygłosiła wykład nt. Global financial crisis and European Regulatory Reform, a dr Edward Juchniewicz nt. Международные налоговые отношения: проблемы и перспективы развития. Wykładowcy uczestniczyli także w dyskusji z udziałem prorektora, dziekanów i kierowników Katedr w ramach okrągłego stołu nt. edukacji akademickiej w ramach prawa i ekonomii oraz przyszłej współpracy.

Staż zakończył się propozycjami współpracy pomiędzy uczelniami, w tym w zakresie prestiżowych studiów MBA.

Data publikacji: poniedziałek, 9. Październik 2017 - 13:39; osoba wprowadzająca: Sławomir Dajkowski Ostatnia zmiana: poniedziałek, 9. Październik 2017 - 16:22; osoba wprowadzająca: Piotr Komorowski