Staż naukowy pracowników Wydziału na American University of Central Asia i Kyrgyz-Russian Slavic University - Kirgistan.

Staże naukowe pracowników Wydziału na uniwersytetach w Azji Centralnej- Kirgistan.

W okresie 25 września – 1 października 2017 r. pracownicy Katedry Prawa Finansowego – dr hab. Anna Jurkowska-Zeidler prof. UG, dr Edward Juchniewicz, dr Damian Cyman, dr Przemysław Panfil i Katedry Prawa Cywilnego – dr hab. Dorota Maśniak, prof. UG odbyli staże naukowe w  uniwersytetach i szkołach prawa w Kirgistanie.

W American University of Central Asia w Biszkeku - najwyżej ocenianej szkole wyższej w Kirgistanie – na Wydziale Prawa wykładowcy przeprowadzili w dniach 25-27 września 2017r. 15 godzinny kurs „International and EU Financial Law” podzielony na 5 części: Part 1: Introduction to EU Law, Part 2: The Architecture of the European Financial Market (prof. A. Jurkowska-Zeidler), Part 3: European framework for the protection and reconstruction of fiscal sustainability (dr P. Panfil), Part 4: Insurance contract law (prof. D. Maśniak), Part 5: European Business Law (dr D. Cyman), Part 6: International Tax Law (dr E. Juchniewicz). Wzięli oni także udział w dyskusji z władzami i pracownikami AUCA w ramach okrągłego stołu na temat “Challenges of Legal Education in Poland and Kyrgyzstan”.

W Kyrgyz-Russian Slavic University w Biszkeku – szkole wyższej posiadającej podwójną akredytację – w Kirgizji i Rosji - prof. A. Jurkowska-Zeidler wygłosiła wykład „Changes in the International Financial Market Regulations”, a dr E. Juchniewicz „Международное налогообложение электронной коммерции”. Razem z pozostałymi wykładowcami z WPiA prof. D. Maśniak i dr D. Cymanem uczestniczyli także w ramach okrągłego stołu z pracownikami goszczącego Uniwersytetu nt. „Problems of Legal Education in Poland”.

Podczas stażu nawiązano wiele kontaktów z pracownikami naukowymi zarówno uczelni kirgiskich, jak i współpracujących z nimi uczelni amerykańskich. Debaty przeprowadzone podczas dyskusji na temat edukacji prawnej i wymiana doświadczeń w zakresie dydaktyki przyniosły wiele inspiracji  dla obu stron. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyła się również możliwość podjęcia anglojęzycznych studiów w Polsce, w tym na Wydziale Prawa i Administracji.

Data publikacji: piątek, 13. Październik 2017 - 13:01; osoba wprowadzająca: Sławomir Dajkowski Ostatnia zmiana: piątek, 13. Październik 2017 - 13:02; osoba wprowadzająca: Sławomir Dajkowski