NOWA PUBLIKACJA: WYKŁAD PRAWA RYNKU FINANSOWEGO

okładka

Wykład prawa rynku finansowego pod redakcją naukową prof. Anny Jurkowskiej –Zeidler i dr Aleksandry Nadolskiej jest to pierwsza publikacja w formie podręcznika akademickiego obejmująca kompleksowo najważniejsze instytucje polskiego rynku finansowego, stanowiącego część jednolitego rynku finansowego Unii Europejskiej.

Publikacja stanowi efekt pracy osób, które są związane z Wydziałem Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego – jako jego absolwenci, doktoranci i pracownicy. Autorami poszczególnych rozdziałów są: dr Aleksandra Nadolska, dr Tomasz Knepka, mgr Paweł Bafia i mgr Patryk Adamowicz. W sposób przystępny i kompleksowy Autorzy przedstawiają Czytelnikom wiedzę obejmującą prawo rynku finansowego. Mając przy tym świadomość jak złożona jest to tematyka, postanowili przedstawić tu swoistą „mapę” regulacji najważniejszych instytucji prawnych i podstawowych problemów, z którymi spotkać można się w nauce przedmiotu.

Książka jest przydatnym kompendium wiedzy z zakresu prawa rynku finansowego i uzupełnieniem podręczników z zakresu prawa finansowego, prawa bankowego i prawa rynku finansowego. Porządkuje podstawowe zagadnienia na temat instytucji zaufania publicznego prowadzących działalność na rynku finansowym, a także regulujących i nadzorujących ten rynek. Może też stanowić samodzielne źródło wiedzy na temat regulacji krajowego prawa rynku finansowego.

Załącznik Rozmiar
spis treści 80.84 KB

Data publikacji: piątek, 10. Listopad 2017 - 11:03; osoba wprowadzająca: Łukasz Karczyński Ostatnia zmiana: piątek, 10. Listopad 2017 - 11:09; osoba wprowadzająca: Łukasz Karczyński