Mgr Piotr Zieliński prelegentem podczas Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej "Lex Medica" zorganizowanej na WPiA USz | Wydział Prawa i Administracji

W dniu 22 listopada 2017 roku na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego odbyła się Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Lex Medica”. W pierwszym panelu wydarzenia, referat  pt.„Eutanazja w systemie Rady Europy” wygłosił mgr Piotr Zieliński – doktorant w Katedrze Teorii i Filozofii Państwa i Prawa Uniwersytetu Gdańskiego. W konferencji wzięło udział ponad trzydziestu referentów z całej Polski, a obrady podzielono na pięć paneli tematycznych. W wydarzeniu uczestniczyli nie tylko prawnicy, ale również przedstawiciele zawodów medycznych, w szczególności lekarze.

Honorowy patronat nad konferencją objęli m. in: Prezydent Miasta Szcecina, Jego Magnificencja Rektor Uniwersytetu Szczecińskiego – prof. dr hab. Edward Włodarczyk, Dziekan Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego – prof. nadzw. dr hab. Zbigniew Kuniewicz, a także Okręgowa Izba Radców Prawnych w Szczecinie.

zieliński lex medica

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Magdalena Glanc