Nowa książka prof. Kamila Zeidlera pt. „Zabytki. Prawo i praktyka” | Wydział Prawa i Administracji

Nowa książka prof. Kamila Zeidlera pt. „Zabytki. Prawo i praktyka”

Wydawnictwo Uniwersytetu Gdańskiego we współpracy z Wolters Kluwer wydało nową książkę prof. Kamila Zeidlera z Katedry Teorii i Filozofii Państwa i Prawa WPiA UG, na którą składa się wybór 77 artykułów naukowych i popularnonaukowych, jakie na temat prawa ochrony dziedzictwa kultury autor napisał i opublikował w latach 2002-2017. Tematyka artykułów jest bardzo rozległa, ale łączy je wszystkie przedmiot, którego one dotyczą – zawsze bowiem odnoszą się do dziedzictwa kultury i jego prawnej ochrony.

W recenzji wydawniczej prof. Stanisław Waltoś napisał: „Książka ta jest zbiorem prac Autora wyselekcjonowanych do publikacji, a nie zebraniem całego jego dorobku naukowego i publicystycznego. (...) Każdy problem jest ważny. Autor ma umiejętność dostrzegania jego istoty i klarownego jego rozpatrywania. Problematyka zaś ochrony dóbr kultury ma w dzisiejszym świecie kapitalne znaczenie. Zagrożenia przychodzą z różnych stron, często zupełnie niespodziewanych”.

zeidler zabytki

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Magdalena Glanc