Pracownicy Katedry Prawa Karnego Materialnego i Kryminologii WPiA UG na międzynarodowym szkoleniu

Dr Jacek Potulski oraz dr Paweł Petasz – pracownicy naukowi Katedry Prawa Karnego Materialnego i Kryminologii - w dniach 20-23 lutego wzięli udział w szkoleniu w Pradze dotyczącym przeciwdziałania radykalizacji osadzonych w zakładach karnych. Szkolenie zostało zorganizowane przez włoskie Ministerstwo Sprawiedliwości przy współpracy Czeskiego Uniwersytetu Technicznego w Pradze w ramach europejskich projektów DERAD oraz TRAINING AID. Celem DERAD jest zapobieganie eskalacji radykalizacji w środowisku więziennym oraz pomoc więźniom i osobom poddanym probacji. Dr J. Potulski i dr P. Petasz reprezentowali Polskę i po ukończeniu kursu znaleźli się wśród grona 50 ekspertów z 26 krajów europejskich.

Data publikacji: poniedziałek, 5. Marzec 2018 - 11:04; osoba wprowadzająca: Bartosz Kędzierski Ostatnia zmiana: poniedziałek, 5. Marzec 2018 - 11:04; osoba wprowadzająca: Bartosz Kędzierski