Pracownicy Katedry Prawa Karnego Materialnego i Kryminologii WPiA UG na międzynarodowym szkoleniu | Wydział Prawa i Administracji

Dr Jacek Potulski oraz dr Paweł Petasz – pracownicy naukowi Katedry Prawa Karnego Materialnego i Kryminologii - w dniach 20-23 lutego wzięli udział w szkoleniu w Pradze dotyczącym przeciwdziałania radykalizacji osadzonych w zakładach karnych. Szkolenie zostało zorganizowane przez włoskie Ministerstwo Sprawiedliwości przy współpracy Czeskiego Uniwersytetu Technicznego w Pradze w ramach europejskich projektów DERAD oraz TRAINING AID. Celem DERAD jest zapobieganie eskalacji radykalizacji w środowisku więziennym oraz pomoc więźniom i osobom poddanym probacji. Dr J. Potulski i dr P. Petasz reprezentowali Polskę i po ukończeniu kursu znaleźli się wśród grona 50 ekspertów z 26 krajów europejskich.

Zdjęcie 1
Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Bartosz Kędzierski